Sterownik karty graficznej "nie widzi" pamięci (radeon 9200)

Witam,

problem dotyczy karty Radeon 9200 SE i sterowników Omega Drivers v3.8.360. Po zainstalowaniu sterowników większość programów oraz mało wymagających gier wyświetla się prawidłowo, jednak przy próbie załączenia czegoś bardziej wymagającego otrzymuję poniższy komunikat:

noweqz5.jpg

Przeglądając parametry załączonym programem Directx Caps Viewer w zakładce Memory faktycznie przy video wyświetla się 0 zamiast 128MB.

Nie wiem w czym tkwi problem. Co radzicie zrobić? Z góry zaznaczam, że nie chcę instalować sterowników Catalyst. Badziewie pokazywało błędy przy byle jakim wyświetleniu grafiki. Wolałbym zostać przy omegach :wink:

Za odpowiedzi z góry dziękuję

Być może nie miałeś zainstalowanych odpowiednich sterowników dla Twojej karty.

Co do Twojej karty, to najwyżej ATI CATALYST 5.8 i nic wyżej.

Nowsze wersje sterowników mogą negatywnie wpływać na wydajność karty graficznej i poprawne wyświetlanie obrazu w grach.

Z Catalystów instalowałem wersję 6.11 (polecana na innych forach), ale chyba nie w wersji problem. Przed formatem znalazłem jakąś wersję sterowników ATI 6.11 Catalysta bez Catalyst Control Center i te chodziły idealnie. Teraz nie potrafię ich nigdzie znaleźć to też zainstalowałem również polecane Omegi.

Ja bym Ci nie polecał modyfikowanych sterowników, z tym to mogą być kłopoty. Wg producenta najnowsza wersja dla Twojej karty to rzeczywiście 6.11 i tego się trzymajmy :wink: Link AMD

I właśnie w tej wersji ciągle mi się włącza Catalyst Control Center. Ostatnio wyrzuciło mi błąd nawet przy próbie napisania “ć” na forum! !!

W tym oknie musisz wybrać instalację użytkownika i w następnym odznaczyć ati catalyst control center

A co do " ć " - problem stary jak sterowniki Catalyst :wink:

Hotkey do uruchomienia CCC czy jakiejś podfunkcji to “alt+c” z angielska, a że my w ten sposób piszemy naszą literkę " ć " to mało kto w USA wie :wink: można wyłączyć hotkey’e w panelu CCC :]

Więc to dlatego włączała się ta konsola #-o . Wygłupiłem się maksymalnie… Dzięki za rady. Catalysty powinny jednak działać :slight_smile:

Jasne :wink:

Osobiście też nie używam CCC bo po co mi to. Z tym że jak ściągam stery do mojej grafiki to ATI udostępnia dwa linki - do kompletu sterowniki + Catalyst Control Center oraz link do “gołego” sterownika obrazu. Ja właśnie ściągam tą drugą wersję bo:

  1. Nie używam tych dodatkowych opcji i nie kręcę karty

  2. Mam bzika na punkcie wydajności i każda zbędna aplikacja w tray’u / autostarcie = zło :wink:

  3. Takie stery mogę zintegrować w nLite

:slight_smile: