Sterownik, kompatybilność W7 64bit a vista 64bit


(system) #1

Niedługo zamierzam zainstalować W7 i nie wiem jak ze sterownikami tzn. zgodność. Mam sterowniki pod viste 64, kumpel twierdzi że system sam ściągnie sobie co potrzeba.

Mam płytę Microstar P6N SLI-FI (nF650i) a tam są sterowniki tylko do XP i Visty, czy sterowniki od Visty 64 będą odpowiednie pod W7 64?

Używam dźwięku jak i karty sieciowej zintegrowane na płycie.

Do karty graficznej to mam już sterowniki odpowiednie.


(rgabrysiak) #2

Mnie również wydaje się że w przypadku braku sterowników wystarczy uruchomić Windows Update i stamtąd będziesz miał możliwość pobrania tego co brakuje.


(system) #3

Zastanawia mnie jednak jak się połączy w celu pobrania sterowników skoro będzie brakowało od karty sieciowej?

W ostateczności pozostanę przy XP do czasu wydania sterowników do mojej płyty.


(system) #4

Powinno wszystko działać, aczkolwiek może być też tak że system odmówi instalacji nie podpisanych sterowników...

Na moim pc wszystko ładnie się zainstalowało samo przez WU tylko został mi skaner który ma 4 lata więc nie dziwię się że mam problemy z nim :wink:

_________________

Wszystkie karty Intela i Realteca są już w Windows Update gotowe do ściągnięcia, sam instalator ma w sobie sterowniki do prawie 80% kart sieciowych dostępnych na rynku możesz zaryzykować nic nie tracisz, no może godzinkę przy instalacji i usuwaniu systemu gdyby coś nie tak było.

Pozdro


(system) #5

Hm...przekonam się niedługo jak to będzie z tymi sterownikami.


(Godlike) #6

No wlasnie z kartami sieciowymi jest najwiekszy problem, na wszytskich komputerach na ktorych do tej pory zainstalowalem 7 sterowniki trzeba bylo "podsunac pod nos" bo Windows sam ich nie instalowal (glownie chodzi mi o Wi-Fi bo tylko takich uzywam). Pozniej juz wszytsko bez problemow, tzn kierunek Windows Update i bedziesz mial reszte.


(system) #7

Właśnie pisałem o sieciowych (kablowych) z radiówką jeszcze nie miałem styczności na Windows7


(PaPuX) #8

Windows 7 korzysta ze sterowników Vista.

Z prostych przyczyn.

Windows 7 to to Vista w nowym wydaniu.


(Chlystek) #9

Ja ostatnio instalowałm W7 miałem wczesniej viste i przy instalacji sterowników pod viste nieotworzył mi się autorun bo był błąd, że stery są pod viste i musiałem wszystkie programy ręcznie instalowac... z 50 okolo 6~7 się wogóle nie zainstalowało ...

Wiec nie wiem jak to bedzie u Ciebie ...


(system) #10

Klik na autorun.exe czy tam setup.exe zaznaczasz wszystko co jest na karcie "Kompatybilość" i jedziesz :wink: U mnie właśnie tak sterowniki od drukarki zainstalowałem.