Sterownik nawala

Witam

Nie wiem jak nazwać to, co się stało.

Wczoraj wróciłem z Warszawy, gdzie skasowali mój przedwczorajszy lot. Towarzyszyło mi po tym wiele problemów itd. Ale gdy usiadłem przed biurkiem, włączyłem komputer, zrzuciłem na niego zdjęcia i zacząłem obrabiać, sterownik NVIDII przestał działać (informacja z paska zadań). Przez co miałem pierw czarny ekran, potem zwykłe Areo (nie Glass), znów czarny ekran, normalnie Areo Glass przez kilka minut i zwiecha komputera z migającym ekranem, oknami zarówno w Areo jak i Areo Glass, czarnymi obwódkami, brakiem paska zadań itp.

Zaktualizowałem sterownik do najnowszej wersji ze strony NVIDII. Niestety nic się nie zmieniło. Temperatura karty graficznej to 64*, więc chyba w porządku (były większe i nic się nie działo).

KIS nic nie znalazł. Z resztą co miałby znajdywać? Nic nie ściągałem, ograniczam się do użytku z przeglądania obrabiania zdjęć, odtwarzania muzyki, Left4Dead, Facebook, Photoblog, Nikoniarze.pl, Plemiona i Fotopolis, więc nic niebezpiecznego.

Więc może ktoś mi wystawi krótką diagnozę co jest? Byłbym wdzięczny.

Odinstaluj sterowniki od karty graficznej, usuń ręcznie folder NVIDIA z dysku C /jeżeli jest/, przeczyść komputer np. programem

CCleaner.

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

kliknij aby powiększyć :

ccleaner1.th.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj sterowniki do swojej płyty głównej Chipset.

Zainstaluj sterowniki do karty graficznej - sprawdź starsze, mogą być lepsze.

Po instalacji :

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start - Panel sterowania - System - Sprzęt - Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu

PPM /prawym przyciskiem myszki/ - Aktualizuj sterownik…

  • w jakim formacie są zdjęcia i w jakiej rozdzielczości ?

Sprawdź inny format oraz rozdzielczość :

Zmiana rozdzielczości zdjęcia, zmiana rozmiaru zdjęcia.

Możesz użyć inny program…

“Wczoraj wróciłem z Warszawy, gdzie skasowali mój przedwczorajszy lot”

A ja wczoraj zanim usiadłem przed kompem to przyleciałem z marsa rakietą :slight_smile:

Po grzyba takie informacje.

Seria niefortunnych zdarzeń nie z mojej winy.