Sterownik SATA

Witam, posiadam laptopa Fujitsu Siemens AMILO Pa 2548 z nieszczęsną tylko Vista. Chciałbym wywalić Vistę i zainstalować XP. Przy instalacji nie wykrywa dysków - potrzebna sterowników SATA. Tylko skąd je wytrzasnąc? Szukałem co nieco w google i lipa.

Nie wiem czy się przyda, chyba tak:

Mostek północny: AMD Hammer DDR IMC

Mam także pytanko, mam hasło na BIOS’a ( nie wiem dokładnie jakie, kilka z uniwersalnych haseł próbowałem ale bez skutku [BIOS PHOENIX] po 3 próbach system disabled i jakieś cyferki ) coś mozna na to zaradzic?

łoł… przecież wystarczy wejść na stronę producenta, zgrać na dyskietkę, a podczas instalacji wcisnąć bodajże F6 czy F2 - trzeba się spieszyć, gdyż czas jest krótkawy - wzmianka o tym pisze podczas ładowania się instalatora Windows

co do hasła, powinien być również na stronie producenta, w instrukcji, drugie rozwiązanie to clear cmos - czyli resetowanie biosu poprzez zworkę na płycie głównej / wyciągnięcie baterii na jakiś okres …

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

“łoł… przecież wystarczy wejść na stronę producenta, zgrać na dyskietkę, a podczas instalacji wcisnąć bodajże F6 czy F2 - trzeba się spieszyć, gdyż czas jest krótkawy - wzmianka o tym pisze podczas ładowania się instalatora Windows”

przepraszam, nie mam stacji dyskietek w laptopie.

“co do hasła, powinien być również na stronie producenta, w instrukcji, drugie rozwiązanie to clear cmos - czyli resetowanie biosu poprzez zworkę na płycie głównej / wyciągnięcie baterii na jakiś okres …”

standardowe hasła nie dzialają, clear cmos nie chciałem sie bawić, ale już rozwiazalem problem, pozdrawiam.

Byłeś o coś proszony, następnej prośby nie będzie tylko temat poleci do kosza.JNJN

Witam.

Czytaj:

viewtopic.php?p=899351&highlight=#899351