Sterownik Strumienia Video

Witam

Posiadam kamerkę NV-GS21 Panasonic nagrywającą na kasety mini-dv.

Na komputerze mam system Windows7 Ultimate PL.

Program do zgrywania, obróbki i nagrywania na płyty filmów to UleadVideoStudio 11.

Filmy zgrywam przez płytkę FireWire włożoną do gniazda PCI płyty głównej (płyta główna MSI K9N - 2F Ultra nForce570 nie posiada własnego gdniazda firewire).

Problem tkwi w tym, że :

• gdy włączam kamerę podpiętą do komputera, system pyta mnie, jaki program uruchomić do obsługi sprzetu (zgrania danych) - tutaj mam wybór pomiędzy UleadVideoStudio i Nero.

Wybieram VideoStudio.

Uruchamiam zakładkę “Przechwyć (Capture) Video” i ikonkę przechwytywania.

W tym momencie wyskakuje komunikat : “Nie jest zainstalowany sterownik przechwytywania Video lub nie zostało podłączone żadne urządzenie”

To samo jest przy Nero i UleadVideoStudio 8.

Co robić ??? System uruchamia odpowiedni program do zgrywania po włączeniu podpiętej do kompa kamery, lecz już sam program nie widzi sprzętu, bo brak sterownika przechwytywania video.

Nie miałem tych problemów przy WindowsXP

A zobacz po podłączeniu kamerki pod PC w menedżerze urządzeń czy jakieś urządzenie może nie ma sterownika?

Kliknij:

Komputer->ppm na właściwości->po lewej stronie menedżer. A kamera nie ma firewire?

Pozdrawiam

• nie rozumiem pytania. Kamerkę podłączam kablem do karty firewire umocowanej na slocie pci płyty głównej. Po podłaczeniu kamerki do komputera, nie widzę żadnego urządzenia podłączonego do kompa (np. w przypadku aparatu cyfrowego, pojawia mi się dysk i z niego kopiuję dane), a tu nic nie ma. Gdy włączam kamerę, system pyta, jakiego programu chcę używać do edycji/zgrania danych z kamery - wybieram Ulead Video Studio, klikam ok. Program uruchamia się, lecz przy próbie zgrania filmu (capture movie), pokazuje mi ten chory komunikat, że: “brak zainstalowanego sterownika strumienia viodeo lub żadno urządzenie nie jest podłączone”.