Sterowniki AMD 14.4 powodują zniknięcie karty

Witam,

posiadam laptopa HP 6b66ew, który posiada dwie karty graficzne: Intel HD 3000 i AMD Radeon 6700M. Miałem zainstalowane sterowniki ze strony HP:  http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=pl&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=5202430#N752 . Sterowniki AMD są z 2011. Ze strony Intela pobrałem najnowsze sterowniki do karty i bez problemu zainstalowalem, po pobraniu sterownikow 14.4 AMD i zainstalowaniu ich karta Intela stala się domyślną i nie moge zmienic na karte AMD ( w Catalyst Control Center nie ma opcji wyboru karty ) . Po wyłączeniu w Menedżerze Urzadzeń karty Intela rodzielczość zmieniła sie na 800x600 i nie wykrywa żadnej karty, Czy jest możliwość zeby karta AMD działała na najnowszych sterownikach czy jestem skazany na te stae ? 

 

mihau07, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

To drugie! Zresztą sterowniki od HP nie są aż tak stare. Są najwyraźniej dedykowane (“przerobione” przez HP) i nic tu nie zmienisz.

Trudno, bedzię trzeba zainstalować stare. Dzięki za szybką odpowiedź :) Temat do zamknięcia.

Instalowałeś sterowniki do kart mobilnych czy zewnętrznych?

Sprawdź dokładnie.

Pewnie dla desktopowych

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=388630

Hej :slight_smile:

Małe pytanie- czy patrzyłeś w BIOS-ie na opcje dotyczące włączania i wyłączania sprzętu ? Być może (często ta opcja występuje) możesz kartę intela wyłączyć z poziomu BIOS-u.

Ja u siebie na PC wyłączyłem tak zintegrowaną kartę muzyczną, a u mojej “kobitki” na jej lapku zintegrowną kartę graficzną - laptop DELL - modelu nie pamiętam (w sumie to miała podobnie - grafa intela + dodatkowo radeon).

 

A jeśli chodzi o sterowniki to mam radeona 6950 i z własnego doświadczenia wiem, że u mnie sterowniki 14.4 nie działają za dobrze - dlatego od jakiegoś czasu używam amd_catalyst_14.2_beta1.3  - tak, wiem :stuck_out_tongue: beta,

tyle, że u mnie działają b. stabilnie i nie wiem dlaczego wydaje mi się, że są szybsze niż te najnowsze (najnowsze nie zawsze są najlepsze - wiem to z własnego doświadczenia, ale i od znajomych, z którymi poświęcam dużo czasu na różne gry ) :slight_smile: