Sterowniki ASPI

Przeinstalowalam Nero,nagralo sie ok na plytce Esperanza a na i.record notorycznie sie palą(spalilam juz prawie cale opakowanie).Mozliwe,ze wszystkie plytki sa wadliwe,o co chodzi?Prosze jeszcze podac z jaka szybkoscia nagrywac audio CD?-na Esperanza dalam 16x(jest ok),na i.record ani 8x ani 16x nie udaje sie. :stuck_out_tongue:

płytki audio zawsze nagrywa się z jak najmniejszą prędkością :!: dla zachowania możliwie jak najlepszej jakości :slight_smile:

ja nagrywam najwyżej w x8 :slight_smile:

powiedz w skrócie o co chodzi :lol:

nagrywarka dvd czy cdr :roll:

Stacja dyskow CD-RW,DVD mam tylko odtwarzacz.Kanaly IDE jak na screenie,kiedys bylo ustawione na PIO w pomocniczym ale zgodnie z rada z Forum przestawilam w tryb DMA.

idepodst2qg.th.jpg

idepom3fb.th.jpg ASPI wyglada teraz tak

aspinowe4cb.th.jpg

Znalazlam folder z instalacja ASPI i widze,ze jest tam rowniez na 64-bitowy system-jak to ewentualnie wywalic?,chyba,ze moze zostac.

aspi4db.th.jpg

Konfiguracja w Nero wyglada tak,nie wiem czy jest ok?

nerokonfig9ub.th.jpg

ustaw napędy na drugim kanale

dvd daj na master, a cdr na slave

być może problem poprostu tkwi w nośnikach :slight_smile: najczęściej jest właśnie w tym problem :smiley:

Ok,jak mi dokladnie powiesz jak mam to zrobic-BIOS to dla mnie troche "trudny"temat,boje sie,ze cos namieszam… :frowning:

to trzeba w obudowie przepiąć :slight_smile:

najpierw sprawdź, które gniazdko jest IDE 1, a które IDE 2 :slight_smile:

na IDE 1 tylko HDD, a na IDE 2 podpinasz jaki pisałem napędy optyczne :slight_smile:

zworki czyli master i slave zmienia się na samych napędach :slight_smile:

oczywiście chodzi o płytę główną (IDE 1 i IDE 2)

Dzieki za info ale sama sie za to nie zabieram,moze poprosze kogos o pomoc.Dam znac czy jest jakas poprawa. :wink:

według mnie problemem są nośniki :smiley:

spróbuj kilku produktów ;]

platinum, esperanza, verbatim, dysan… no namy zazwyczaj są tragiczne jakościowo i nie wszystkie nagrywarki sobie z nimi radzą :smiley:

możesz jeszcze spróbować update biosu (firmware) nagrywarki :wink:

Jagodka, podaj model płyty głównej, a zrobisz to z naszą pomocą bez najmniejszych problemów 8)

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+

Nazwa płyty głównej MSI KT4AV (MS-6712) (6 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8377A Apollo KT400A

Pamięć fizyczna 512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u AMI (10/03/03)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Podaje info o plycie ale nie wiem czy jest sens cos zmieniac?-taka konfiguracje otrzymalam razem z zakupem kompa i wszystko bylo ok…do teraz.Oddawalam kompa do serwisu bo wymienialam zasilacz ale watpie zeby tam przepinali napedy.Chyba,ze zle od poczatku bylo ustawione.

ok, więc u ciebie (jak zdejmiesz lewą ściankę obudowy) masz dwa żółte gniazda po prawej na dole: górne to IDE 1 (kanał pierwszy = primary), a dolne to IDE 2 (kanał drugi = secondary). No i teraz powinno być tak:

Problem rozwiazany!Zainstalowalam ASPI po dwoch dniach "walki"i chce przekazac,ze jedyna wersja,ktora mnie pasuje do Win XP PRO to-aspi 471a2.exe(przynajmniej u mnie sie sprawdzila)-pomijalam ja bo nic nie ma w info o systemie XP,ale potem znalazlam gdzies na jakiejs stronce w necie,ze rowniez obsluguje ten system.

Dziekuje wszystkim za pomoc i mozna temat zamknac. :smiley: