Sterowniki ASUS S550C dla Windows 7


(Dawsiepr) #1

Witam

 

Chciałbym przeinstalować system na laptopie. Dałem go dla mojego kolegi który zmienił mi najpierw z Win8 na Win7 z tym problemem, że nie mógł znaleźć połowy sterowników i nie wykrywa mi mojej dedykowanej karty graficznej, a dźwięk działa tylko na wyjściu AUX. Podobno chodzi o to, że ASUS nie wspiera Windowsa 7 i ciężko znaleźć sterowniki do niego. Dlatego proszę o pomoc w skompletowaniu odpowiednich sterowników do mojego laptopa. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale laptop był sprowadzany z Kanady.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc;)


(JeyJey) #2

A czemu po prostu nie zainstalujesz 8.1?


(system) #3

To seria laptopów przeznaczonych dla Windowsa 8 i 8.1 i to koniecznie 64-bitowego. Nie “męcz” go starymi systemami, bo nie znajdziesz sterowników!


(Adammo) #4

Niby sterowniki są zainstalowane, ale zawsze możesz zobaczyć nowszą wersje.

Sterowniki:

Chipset: http://downloadmirror.intel.com/20775/eng/SetupChipset.exe

Karta graficzna (Intel): http://downloadmirror.intel.com/24826/a08/win64_153335.exe

Jeśli masz model z kartą nVidia: http://pl.download.nvidia.com/Windows/350.12/350.12-notebook-win8-win7-64bit-international-whql.exe

WAŻNE: Najpierw instalujesz sterowniki od karty zintegrowanej, a następnie te od dedykowanej, inaczej mogą być problemy z wykryciem.

Karta dźwiękowa: http://12244.wpc.azureedge.net/8012244/drivers/rtdrivers/pc/audio/0001-64bit_Win7_Win8_Win81_R275.exe

 

 

PS: Kolega nie wgrał przypadkiem pirata? W tym przypadku miałbym wątpliwości nad sensem takiego zachowania(pomijając nawet sens instalowania starszego systemu). Natomiast sterowniki pod Win 8.x są zazwyczaj w paczkach obsługujących Windows 7.


(Dawsiepr) #5

Widzicie Panowie ja sobie nie wybierałem tego laptopa i jest to prezent. Windows  jest oryginalny z pakietu uczelnianego. A zmieniam Windowsa 8 na 7 dlatego że jestem muzykiem i po prostu większość programów na których działam nie obsłguje mi Windowsa 8 czy też 8.1. No i ogólnie doradzono mi żebym sam sobie przeinstalował system a po prostu wgrał dobre sterowniki(w miarę) i mam płytke z oryginalnym Windowsem właśnie.