Sterowniki ATI + GNOME 3

Witam,

Mam zainstalowane Ubuntu 11.04, a jako domyślnego środowiska graficznego używam GNOME 3. Podczas instalacji sterowników ATI Catalyst 11.5 nie występują żadne komplikacje. Problem ujawnia się dopiero po restarcie systemu. Mianowicie obraz miga, górny pasek zanika i występuje kilka innych artefaktów. Nie wiem czy ma to związek z zastosowaniem Muttera zamiast Metacity. Wie ktoś może, co jest przyczyną tego błędu? Jak sobie z nim poradzić?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Adam

Też tak miałem jak testowałem nową fedorę. Trzeba poczekać na aktualizację GNOME/sterów ATI.

Pozdrawiam

Działa dobrze na otwartych sterownikach, ale z Catalystami Gnome 3 gryzie się na wszystkich dystrybucjach.

No niby działa, ale filmów się nie da oglądać :frowning: Przykładowo glxgears na Gallium 0.4 daje około 50 FPS, a na Catalyst 1500 FPS… No cóż, czyli nie pozostaje nam nic innego jak czekać na aktualizację :frowning:

adis1313 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

W kwestii problemu. To, że po instalacji sterowników nie wyskoczył żaden komunikat o błędzie, o niczym nie świadczy. Instalujesz sterowniki z repozytorium czy z pliku instalacyjnego ze strony ATI?

Ja instalowałem z oficjalnej strony i też nie działało…