Sterowniki audio do Acera pod Windows 7

Hej,

Od wczoraj cieszę się Windowsem 7, wszystko byłoby elegancko, gdyby nie to, że nie działa mi dźwięk. Mój laptop to Acer 3610, czyli na tyle stary model, że strona Acera nie przewiduje dla niego oprogramowania pod Windowsa 7. Próbowałam już chyba wszystkich sterowników Realteka, poradźcie, co robić? Już naprawdę nie mam pomysłu.

Z góry dzięki za pomoc.

Zainstaluj sterowniki pod vistę o ile takowe są bądź ewentualnie jakiś program do identyfikacji i downloadu sterowników jak np ten

Te pod Vistę już instalowałam i nic to niestety nie dało. Zaraz skorzystam z linku.

Jak masz te sterowniki audio z Visty to sróbuj może ustawić tryb zgodności z systemem Windows Vista Service Pack 2, u mnie na hp-ku też te Visty nie chciały ruszyć podczas instalacji w systemie Windows 7, po ustawieniu trybu zgodności zadziałało.

Program DriverMax ściąga zawsze (przynajmniej u mnie) prawidłowe stery do wszystkich urządzeń ale w wersji darmowej można zassać tylko 2 sterowniki na dobę.

Sam znajdzie odpowiednie i najnowsze, no i jeszcze dodam że są już sterowniki audio Realteka pod win7, nawet x64.

Też mam między innymi Acera.

Jeszcze jedno, nigdy nie instaluje się sterowników w trybie zgodności, co najwyżej jako administrator.

Poradziłam sobie, dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Proszę o pomoc! Mam legalnego windowsa7 w laptopie ACER 2492. Od kilku dni nie mam w ogóle dźwieku, nie chce świntuch z siebie nic wydobyć, a ta cisza jest okropna.Kochani,jeśli ktoś wie jak mu przywrócić dźwięk,to bardzo prosze o pomoc.Sam nie bardzo znam się na tym,a windows nie widzi żadnego problemu. Wujek.

Kliknij PPM na ikonę głośniczka koło zegara, menu wybierz urządzenia odtwarzania i zobacz jakie masz urządzenie zaznaczone jako domyślne, powinno być na głośniki, może ci się przestawiło na cyfrowe albo HDMI jeżeli takie coś masz.

Sprawdziłem to i niestety, wydaje się być wszystko w porządku.Coś musiałem namieszać,bo zaczęłosię od tego,że tylko na Chomiku nie miałem głosu,a że potrzebowałem go pilnie to zacząłem szukać no i znalazłem ciszę całego laptopka. Tego HDMI ani cyfrowego nie widziałem. Myśle,że karty dźwiękowej nie byłem w stanie uszkodzić? Co to może być,jaka przyczyna wchodzi w rachubę?

Odinstaluj kartę dźwiękową w menedżerze urządzeń i zrób restart.

Jak włączę jakąś muzykę to wizualnie widać,że jest odtwarzana np.na korektorze podskakują sobie kolorowe słupki a ja (przepraszam za brzydkie słowo) /cenzura/ słyszę.Póki jest nadzieja,że samemu dzięki Waszej pomocy uda mi się to naprawić, to nie idę z tym do warsztatu. Ostatnio zapłaciłem 80zł. prawie za nic. POMOCY! !!

Dodane 06.12.2010 (Pn) 20:45

Dzięki, już to robię.

Dodane 06.12.2010 (Pn) 20:47

Czy to jest karta PCMCIA?

Dodane 06.12.2010 (Pn) 20:50

A może: Urządzenie zgodne ze standartem High Definition Audio?

Dodane 06.12.2010 (Pn) 20:54

Pytam ponieważ jak wcześniej napomknąłem,aż tak bardzo się nie znam a nie chcę jeszcze bardziej przez moje ignoranctwo pogorszyć sprawy.Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość do mojej osoby. Dziękuję.

Odinstaluj i zrób restart, to nie miał być żart.

Po restarcie system wykryje kartę ponownie i zainstaluje sterowniki lub ty je zainstalujesz.

Jeżeli nie wiesz co masz odinstalować w systemie to wybierz to urządzenie zgodne z High Definition.

Musisz wejść do menedżera urządzeń.

Panel sterowania/system/menedżer urządzeń/kontrolery dźwięku, wideo i gier

Klikasz PPM na to co chcesz odinstalować i wybierasz z menu Odinstaluj … i restart.

Zanim odinstalujesz możesz jeszcze sprawdzić czy nie jest wyciszony dźwięk. LPM na głośniczek i na mixer.