Sterowniki BlueTooth

Witam.

Posiadam adapter Bluetooth v1.2 USB nieznanej mi firmy. W systemi Windows XP aby go uruchomić wymagany był program firmy ITV BlueSoleil (na dołączonej płycie jest to Bluesolei 1.6). Niestety po małej zmianie komputera (z Pentium IV na Athlon 64) program stracił licencję i mam limit transferu 5MB co jest bardzo uciążliwe.

Czy możliwe jest zainstalowanie samych driver’ów tak, aby urządzenie było obsługiwane przez Vistę. Jak wiemy posiada ona w panelu sterowania dział poświęcony technologii bluetooth.

Nie wiem jakiej firmy jest urządzenie. Na obudowie jest jedynie napis “Z-Blue” oraz doskonale znaną informację “made in china” :?

BT w panelu sterowania wgrał ci Bluesolei. U mnie w Viście 64 nie poszedł nawet najnowszy bluesolei. I tak masz szczęście że jakikolwiek ci się zainstalował

Jeśli dobrze kojaże… to Vista ma uniwersalne stery do BT no i program w panelu sterowania :slight_smile:

Tak się składa, że jak próbowałem teraz zainstalować najnowszy BlueSoleil to mi bluescreen się pokazał i taka była zabawa :confused:

Rozwiązaniem był start Safe Mode i odinstalowanie tego “czegoś”.

Czy zatem da się jakoś ominąć tą aplikację wgrywając sam sterownik??

u mnie tez byc bluescreen po zainstalowaniu i probie odpalenia bluesoleila, pozniej wgralem sterowniki WidComm i musialem przywracac system, a Vista nie posiada zadnych uniwersalnych sterow do BT bo jakby posiadala nie bylo by zadnych problemow a tymczasem z BT sa TYLKO problemy

A znowu Moj BT firmy Motorola… instaluje sie sam bez zadnych gownianych : bluesoleil " :)Mialem nieznanej firmy BT to go wywalilem bo szkoda bylo mi sie denerwowac tym oprogramowaniem

WSZtm, przyznaję Ci rację, że warto kupić coś “porządnego”. M$ już do XP (servis pack 2), wydał listę urządzeń BT jakie będą obsługiwane przez przez XP-ka. Najprawdopodoniej w Viście jest podobnie. Należy poczytać listę i wybrać jakiś ciekawy model i … po prostu kupić coś dobrego.

ale przeciez ktos kto juz kupil adapter za ktorym Vista nie przepada to chyba nie bedzie kupowal nowego, po prostu trzeba poczekac na programy pod Viste np. Bluesoleil

Ja nie mam żadnego cntrum bt w panelu sterowania jest tylko podczerwień !!

http://www.msi.com.tw/program/support/d … 607&kind=8

znalazlem cos takiego sprobojcie moze zadziala :slight_smile: