Sterowniki DCH - wyjaśnienie

Witam,

za co odpowiada sterownik; “Intel - SoftwareComponen” oraz “Intel - System”?
Na stronie producenta płyty znalazłem Intel Software Guard Extensions, tylko że nie można tego zainstalować (nie ma pliku instalacji exe etc.).

Skąd można pobrać najnowszą wersję. WU pobrał starsze wersje podczas aktualizacji.

Przechwytywanie

Sam jestem ciekaw. Tym bardziej, że adekwatna sytuacja występuje też na innych platformach na przykład “AMD - System” czy na przykład na markowych komputerach “ASUS - System” (plus dodane do nich numery wersji"
Jednak ogólna nazwa sterownika nic nie mówi o nim samym ani do czego służy. Ja też nie znalazłem na to odpowiedzi i myślę, że nikt nie znajdzie - choć sam jestem ciekawy.
Znalazłem tylko ogólny opis, że są to sterowniki ze “specyficznymi” funkcjami dotyczącymi danego podzespołu.

Spróbuj z tej strony:

Na stronie jest wszystko ok po sprawdzeniu, nie wyszukuje innych sterowników.

To co jeszcze chcesz instalować?

Wraz z wydaniem sterowników w standardzie DCH (Declarative Componentized Hardware) producenci sprzętu są zobligowani do stworzenia stosownych wirtualnych sterowników programowych odpowiadającym funkcjom aplikacji do zarządzania sterownikiem, albo uzupełniają funkcję sterownika o nowe opcje/usługi.

Dla przykładu
20201108-1604862530-001

Intel DAL
Intel iCLS Client
Intel ALM

są składnikami Intel MEI.

Intel Graphics*

należą do sterownika Intel GPU i dostarczają aplikację Centrum Sterowania Grafiką Intel UWP.
Z kolei Intel(R) Optane(TM) Memory and Storage Management Component to sterownik wymagany przez nowe sterowniki Intel RST i i aplikację UWP o tej samej nazwie co sterownik.
Sterowniki NVIDII korzystają także z DCH i aplikacji UWP, ale nie instalują dodatkowo wirtualnych urządzeń.

Co ciekawe Realtek oddał pole producentom OEM i teraz poszczególni producenci wydają sterowniki UAD DCH dla swoich produktów, z tym, że tutaj macie jeszcze większe rozdzielenie poszczególnych elementów usług audio. Oczywiście nie każdy chip jest obsługiwany bo to zależy od widzimisię OEM.

Najnowsze:

Restart obowiązkowy!

W10 i jego patologie np. na laptopie na siłę próbuje mi zainstalować starszy sterownik od intela, pomimo że sam stwierdził, że ten co mam jest lepszy :smiley:

Z lapkami niemal zawsze są jakieś jazdy ze sterownikami…

Sam instalowałeś sterownik ze strony Intela? Dla W10 nowszy == może być lepszy. W przypadku laptopów zazwyczaj nie warto pchać się w sterowniki inne, niż te na stronie producenta lapka.

Zainstalowałem ze strony i również miałem ten komunikat, co nie zmienia faktu że W10 pobrał też te stare :smile: