Sterowniki dla XP x64 pod Vista x64?

Czy da się używać sterowników z 64bitowego XP pod 64bitową Vistą?

Irytuje mnie, że a4tech wydał sterowniki do myszek w wersji 7.80 pod XP 64bit i Viste x86, a całkowicie olał Vistę x64, przez co myszka, która miała być wygodna w użyciu (ma dużo przycisków) - jest zwykłą myszką.

Podobnie mam problem z drukarką HP LaserJet 3392, ściągnąłem sterowniki niby uniwersalne dla wszystkich systemów x64, a jak instaluję sobie tę drukarkę jako drukarkę sieciową, to mi pisze, że w ściągniętym pakiecie nie ma sterowników do mojego sprzętu.

Natomiast Canon to juz całkowita tragedia, mam od 9 lat drukarkę BJC-4650 (całkiem sympatyczna drukarka formatu A3) i na infolinii dowiedziałem się, że Canon nie zamierza wydawać w ogóle sterowników pod Vistę x64 do tej drukarki. Po co robią drukarki, które są sprawne tak długo, jeśli nie mają zamiaru robić supportu później?

Wracając do myszki, czy da się wymusić na Viście 64bit instalację sterowników z XP 64bit, które ona odrzuca jako niepodpisane i czy w ogóle takie sterowniki by działały?

W przypadku niektorych beda dzialac.

Co do myszki…mam 5przyciskowa mysze A4techa dobra, ale brak sterow…byly na dyskietce, ktora zgubilem a na stronie nie maja:( a te z dyski dobre byly :stuck_out_tongue:

Przydalyby mi sie stery pod nia dla xp badz vista x64 :wink:

Model WOP-35

no właśnie na stronie nic nie ma ciekawego :confused:

ja mam SWOP-80 iOfficeWorks, więc skoro mówisz, że do myszek już dają sterowniki pod Vistę x64 na płytce, to może jeśli ktoś ma takową, to niech spakuje i gdzieś umieści?

byłbym wdzięczny :slight_smile:

a vista nie ma sterów do tego Canona ? przeważnie są :slight_smile: ale to dość stary model