Sterowniki do 8600GT dla Ubuntu 8.04

Opanowałem winde XP i Viste. Więc postanowiłem, że przyszedł czas na linuksa… Jestem otwarty na progress… Z linuksem miałem już wcześniej do czynienia była to dystrybucja mandriva xtreme - lipa, że szok 0 stabilności tylko był OS ładnie okodekowany i nic poza tym. Nie mam pojęcia jak instalowac w Ubuntu… ściagnalem sobie kadu i już się zaczynają schody ;] 2 razy kliknąłem ale wyskoczył mi jakiś błąd. Do MP3 - ek muszę zainstalowac kodeki bo nie da rady nic zrobic… Partycji z formatem plików systemowych na NTFS nic nie moęe zrobić / brak dostępu. A i podczas instalacji nie było pytania jak w Mandrivie jakie środowisko graficzne chcę zainstalować… Więc obawiam się, że domyślnie mam GNOME?! A i jak dodać sterowniki do karty graficznej?! Chcę mieć KDE w końcu mam dobrego kompa i chcę z niego soki wycisnacąć do końca xD

Czekam na pomoc z góry THX

Instalacja Kadu:

KDE zassane i zainstalowane ale nie działa, stery do grafy dodade ale mam teraz rozdziałkę do wyboru 640X480 bądź 320X240 co teraz zrobić by się zmieniło na wyższą?

Mam GeForce’a 8600GT

Z kodekami do mp3 i filmów juz dałem rade w dodaj / usuń… linuks taki prosty się teraz zrobił, że szok, nie to samo co kiedyś :stuck_out_tongue_winking_eye: Dzięki i pozdro

Chromosom ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu oraz nie używając polskich znaczków (ę, ą, ś, ż, ź, ć, ń, ł, ó). Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Sprawdź czy masz polecenie plasma (wywołujesz z opcją --no-desktop) lub plasma-desktop (tutaj chyba zonk, będziesz musieć zabić plasmę zaraz po tym).

Myśle, że powinieneś wiedzeć, co robić. Podaj też wersję tego KDE, bo nie chce teraz mi się odpalać Ubuntu w wirtualu.

Dodane 29.04.2009 (Śr) 21:54

Co do grafiki, to podaj nam nazwę/model swojej karty graficznej. Jak zainstalowałeś te sterowniki? Na pewno są od producenta karty(nazwa paczki)?