Sterowniki do aparatu foto

(Cwiklinski Adam) #1

Witam,

Mam (pewnie dość prozaiczny) problem. Kupiłem aparat Praktica LM8503, niestety na dołączonej plytce znalazłem jedynie instrukcje obsługi (tylko 1 plik PDF i nic poza tym).

Poszukuję jakiegos standardowego oprogramowania do przegrania zdjec na dysk.

Czy mozecie poratowac jakims sprawdzonym linkiem (mnie nie udalo sie natrafic na nic sensownego)?

Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam

Adam.

(Piotr Kluzowicz) #2

Jeśli masz Windowsa XP lub nowszy to wystarczy podłączyć aparat do USB, włączyć i system go wykryje.

(Roman Atka) #3

Gdy zrobisz zdjęcia i chcesz je skopiowac do kompa,wyciągasz SD Karte i wkładasz do kompa.Pojawi się folder na którym masz zdjęcia.Teraz możesz je skopiowac do komputera.Lub, podłącz aparat za pomocą usb do komputera i w ten sam sposób kopiujesz.

(Filip Siemieniecki) #4

Niektóre aparaty należy po podłączeniu do USB przełączyć w tryb przygladania zdjęć z karty pamięci aby komputer mógł rozpoznać urządzenie prawidowo. A jeeli problem występuje również na innych komputerach trzeba wyposażyć się w czytnik kart ( 5 w 1 itp) podłączany przez USB i po prostu przełożyć kartę z aparatu do czytnika.

(Cwiklinski Adam) #5

dzieki za odp.

Okazalo sie przez kabelek USB i bez specjalnych sterownikow sie udalo (kwestia ustawien w WinXP, na jednym kompie nie dzialalo, na innym pelen sukces).

dzieki za zaangazowanie i pozdrawiam

Adam.