Sterowniki do aparatu optio x

kupiłam kabel usb b mini do aparatu pentax optio x ale nie mogę znaleźć sterowników/oprogramowania proszę, pomóżcie! !!

jaki posiadasz system operacyjny ? Jeżeli Windows XP, to Service Pack 2 lub 3 zainstalowany ?

Po podłączeniu aparatu system nie wykrywa go jako dysk wymienny ?

mam system windows ale nie jestem za bardzo zorientowana w temacie, kiedy podłączam aparat przez usb nie mogę nic odczytać

Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie “Mój komputer” -> Właściwości -> odczytaj jaki posiadasz system operacyjny.

Co się dokładnie dzieje, gdy podłączysz aparat do komputera ?

Po podłączeniu sprawdź w “Moim komputerze”, czy nie pojawił się dysk wymienny.

Z tego co wyczytałem z instrukcji tego aparatu z oficjalnej strony to przed podłączeniem aparatu do komputera musisz w ustawieniach w menu Setup wybrać w połączenie USB opcję PC i podłączyć włączony aparat do komputera i skopiować zdjęcia.

TAM GDZIE MAM SET UP mam usb conection i opcje PC, PICTURE BRIDGE I PC CAMERA

MAM włączoną opcję pc ale to mi w niczym nie pomaga ;/

A czy pojawia Ci się jakiś komunikat o podanie sterowników do tego urządzenia (aparatu). Bo przypuszczam że po podłączeniu jeżeli nic się nie pojawia w systemie pojawia ci się dodatkowy napęd który wskazuje na twój aparat i możesz wejść na niego i skopiować swoje zdjęcia.

Pojawia się komunikat, który mówi, że system nie może odczytać zawartości urządzenia.

Z tego co doczytałem z instrukcji twój aparat nie potrzebuje sterowników i powinien korzystać z tych które ma Windows w sobie. A czy próbowałaś instalować aplikację ACDSEE która powinna się znajdować na dołączonej do aparatu płytce?

a problem jest w tym ze nie mam płyty:(

wejdź i ściągnij PENTAX

w wyborze modelu aparatu nie ma optio x:(