Sterowniki do Ati w CentOS

(Dracs) #1

Witam,

mam pewne problemy z zainstalowaniem sterów do Ati w CentOs 5.

A dokładniej z uruchomieniem 3D.

Wszystko ok, tylko nie wiem, które źródła jądra zainstalować.

Mam jądro z xen.

Zastanawiam się, czy nie ma może jakiegoś repozytorium w stylu fedory, coś jak livna

Z góry dzięki za wskazówki

(Init3) #2

pierwszy lepszy temat z googli http://www.centos.org/modules/newbb/vie … ic_id=5327

CentOs jest oparty na fedorze wiec pewnie są repos.

skonfigurowałes xorg.conf?

(Dracs) #3

Dzięki, ale zapomniałem napisać, że już korzystałem z takich (w tym tej) instrukcji i nic.

Nie instalują mi się właściwe źródła jądra.

Poza tym nie mam żadnych problemów z instalatorem ATI i konfiguracją xorg.conf

(Jenot) #4

Nie wiem, jaka wersja x.org jest w centosie, ale w najnowszej Fegorze jest zdaje się 7.3 i sterowniki od Ati nie działają z tą wersją (max to 7.1) i trzeba korzystać z dri, gdzie 3D jest nieco kulawe.

(Dracs) #5

Używałem ostatniej Fedory i nie miałem żadnego problemu z ATI.

Rzecz w tym, że na etapie instalacji i kompilowania dodatkowych modułów wyskakuje błąd, że nie ma źródeł jądra.

Instalowałem za pomocą yumex oraz również zgodnie ze wskazaną nieco wyżej instrukcją i nic mi to nie pomaga.

Instalują się bez problemu sterowniki 2D, włącznie z panelem ATI

(matiit) #6

źródła jądra ?

to najpewniej linux-headers’uname-r’

(Dracs) #7

O właśnie, jeszcze dzisiaj sobie sprawdzę.

Dawno nie instalowałem źródeł jądra i najzwyczajniej w świecie nie pamietałem, co jest niezbędne

Wielkie dzięki

Złączono Posta : 04.06.2007 (Pon) 20:02

Witam,

Po dłuższym czasie odlurzyłem temat CentOs.

Problemy, które opisywałem związane były z jądrem xen. Na zwykłym jądrze nie miałem żadnych problemów. Chciałbym jednak w dłuższej perspektywie uruchomić akcelerację ma xen. Wklejam tutaj log z instalki sterownika w xen:

[Message] Kernel Module : Trying to install a precompiled kernel module.

[Message] Kernel Module : Precompiled kernel module version mismatched.

[Message] Kernel Module : Found kernel module build environment, generating kernel module now.

ATI module generator V 2.0

==========================

initializing...

cleaning...

patching 'highmem.h'...

assuming new VMA API since we do have kernel 2.6.x...

Assuming default VMAP API

Assuming default munmap API

doing Makefile based build for kernel 2.6.x and higher

make -C /lib/modules/2.6.18-8.el5xen/build SUBDIRS=/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x modules

make[1]: Wejście do katalogu `/usr/src/kernels/2.6.18-8.el5-xen-i686'

CC [M] /lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.o

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c:46:2: error: #error unknown or undefined architecture configured

In file included from /lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/drm_proc.h:41,

from /lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c:334:

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/drmP.h:126:1: warning: "DRM_DEBUG_CODE" redefined

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c:178:1: warning: this is the location of the previous definition

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c:452: warning: initialization from incompatible pointer type

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c: In function ‘firegl_stub_open’:

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c:575: warning: assignment discards qualifiers from pointer target type

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c: In function ‘__ke_do_mmap’:

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c:1885: warning: assignment makes pointer from integer without a cast

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c: In function ‘__ke_smp_call_function’:

/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.c:4083: warning: passing argument 1 of ‘smp_call_function’ from incompatible pointer type

make[2]: *** [/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x/firegl_public.o] Błąd 1

make[1]: *** [_module_/lib/modules/fglrx/build_mod/2.6.x] Błąd 2

make[1]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/kernels/2.6.18-8.el5-xen-i686'

make: *** [kmod_build] Błąd 2

build failed with return value 2

[Error] Kernel Module : Failed to compile kernel module - please consult readme.

Może ktoś się orientuje jakie kroki przedsięwziąć?

Nota bebe jak instalowałem w na zwykłym jądrze. wówczas częściowo zainstalowały się w xen samo 2d)

Aha mam jeszczcze jedną sprawę, żeby nowego wątku nie otwierać.

Parę razy na xenie (na zwykłym odpukać się tp jeszcze nie zdarzyło) system mi się zawiesił.

Wcześniej miałem zainstalowane na dysku zewnętrzym i przez parę h nic. Dzisiaj zdarzyło się to parę razy. A przecież to dokładnie ten sam sprzęt (no prawie, bo zainstalowany na dysku sata tym razem). Kiedyś mi się takie rzeczy na openSuSE zdarzały. W Kubuntu nigdy.

Pozdrawiam i dziękuję a pomoc oraz cierpliwość.