Sterowniki do dysku

(Marcin) #1

Mam problem z dyskiem Seagata ST320413A.

Żeby ten dysk działał potrzebne są sterowniki od dysku HPT370.Niestety musiałem zrobić formata i skasować je z dysku,a ten dysk hpt mam uszkodzony i nie jestem w stanie sterownikow zainstalowac ponownie.Co mogę zrobić żeby komputer widział mój drugi dysk seagata ?

(adam749) #2

Dysk jest zapewne na SATA. Musisz wgrać stery nie do dysku tylko do kontrolera SATA (poszukaj na płytach dołączonych do mobo).

(Marcin) #3

nie sata a ide :]

(Agatonster) #4

xtrime ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(adam749) #5

Aha, czyli stery pod kont. IDE i stery d dysku powinien już zawierać windows...

(Marcin) #6

niestety nie stery do dysku hpt370 instalowalo sie recznie - tez ide

tyle ze bez sterow dysk seagate nie dziala :confused:

(Cosik Ktosik) #7

Podaj model płyty głównej, to na stronie producenta musisz szukać.

(Klossj23) #8

xtrime , potrzebujesz sterowników do kontrolera RAID:

http://drivers.softpedia.com/progDownlo ... -3785.html

(rada kolegi cosik_ktosik jest lepsza - tak łatwiej znajdziesz)

Jeśli chcesz windowsa instalować to pewnie jakoś trzeba je wrzucić na dyskietkę i podać instalacje dodatkowych sterowników przy stawianiu systemu albo zintegrować z płytą instalacyjną, np. za pomocą programu nlite. Z drugiej strony może lepiej wyłączyć w BIOSIE (jeśli się da) kontroler RAID i nie instalować sterowników do niego - właściwie co on Ci da skoro masz jeden dysk twardy ?

(Marcin) #9

dysk mi ten jest potrzebny :] po pierwsze mam tam mandarive a po drugie dosc wazne pliki

co do twojego linku Kloss-J23 to stad wlasnie sciaglem te sterowniki tylko musial bym dysk hpt podlaczyc a jest uszkodzony.Wolal bym sterowniki ktore by sie dalo zainstalowac bez podlaczania dysku ale takowych chyba niema ?

(Cosik Ktosik) #10

Myślę, że są. Podaj model płyty głównej. Potrzebny jest tylko sterownik do tego kontrolera. Producent umieszcza je zazwyczaj na swojej stronie internetowej. HPT370 to kontroler dysków (np na płycie Abit BX133 Raid).

(Marcin) #11

Nazwa

Abit kt7(a)/kt7(a)-RAID/KT7E

(Cosik Ktosik) #12

Prosto od Abita

Bezpośrednio do pliku (Długo się ładuje).

(Marcin) #13

to sa te same sterowniki co mialem :] one wymagaja podlaczonego dysku [wyskoczy blad ze nie mozna zainstalowac sprzetu]

(Cosik Ktosik) #14

Chcesz zainstalować system, tak? Jeżeli tak, to nagrywasz sterowniki z odpowiedniego katalogu (do systemu) na dyskietkę. Uruchamiasz instalację systemu i w jednym z pierwszych okien, instalka zapyta się Ciebie, czy chcesz dodać nowy sterownik. Ty odpowiadasz, że tak. Wkładasz tą dyskietkę i wszystko idzie dalej OK.

(Marcin) #15

System mam tylko potrzebuje sterowniki do hpt370 ktore da sie instalowac bez podlaczania tego dysku [bez nich komp nie widzi dysku seagate]

(Cosik Ktosik) #16

Dobra, ściągnąłeś te sterowniki, więc już dysk jest niepotrzebny. Teraz wystarczy zainstalować te sterowniki. W XP w menadżerze urządzeń, wybierasz aktualizuj i podajesz własne stery, w 98 w panelu sterowania Masz Dodaj nowy sprzęt.