Sterowniki do dysku

Mam problem z dyskiem Seagata ST320413A.

Żeby ten dysk działał potrzebne są sterowniki od dysku HPT370.Niestety musiałem zrobić formata i skasować je z dysku,a ten dysk hpt mam uszkodzony i nie jestem w stanie sterownikow zainstalowac ponownie.Co mogę zrobić żeby komputer widział mój drugi dysk seagata ?

Dysk jest zapewne na SATA. Musisz wgrać stery nie do dysku tylko do kontrolera SATA (poszukaj na płytach dołączonych do mobo).

nie sata a ide :]

xtrime ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Aha, czyli stery pod kont. IDE i stery d dysku powinien już zawierać windows…

niestety nie stery do dysku hpt370 instalowalo sie recznie - tez ide

tyle ze bez sterow dysk seagate nie dziala :confused:

Podaj model płyty głównej, to na stronie producenta musisz szukać.

xtrime , potrzebujesz sterowników do kontrolera RAID:

http://drivers.softpedia.com/progDownlo … -3785.html

(rada kolegi cosik_ktosik jest lepsza - tak łatwiej znajdziesz)

Jeśli chcesz windowsa instalować to pewnie jakoś trzeba je wrzucić na dyskietkę i podać instalacje dodatkowych sterowników przy stawianiu systemu albo zintegrować z płytą instalacyjną, np. za pomocą programu nlite. Z drugiej strony może lepiej wyłączyć w BIOSIE (jeśli się da) kontroler RAID i nie instalować sterowników do niego - właściwie co on Ci da skoro masz jeden dysk twardy ?

dysk mi ten jest potrzebny :] po pierwsze mam tam mandarive a po drugie dosc wazne pliki

co do twojego linku Kloss-J23 to stad wlasnie sciaglem te sterowniki tylko musial bym dysk hpt podlaczyc a jest uszkodzony.Wolal bym sterowniki ktore by sie dalo zainstalowac bez podlaczania dysku ale takowych chyba niema ?

Myślę, że są. Podaj model płyty głównej. Potrzebny jest tylko sterownik do tego kontrolera. Producent umieszcza je zazwyczaj na swojej stronie internetowej. HPT370 to kontroler dysków (np na płycie Abit BX133 Raid).

Nazwa

Abit kt7(a)/kt7(a)-RAID/KT7E

Prosto od Abita

Bezpośrednio do pliku (Długo się ładuje).

to sa te same sterowniki co mialem :] one wymagaja podlaczonego dysku [wyskoczy blad ze nie mozna zainstalowac sprzetu]

Chcesz zainstalować system, tak? Jeżeli tak, to nagrywasz sterowniki z odpowiedniego katalogu (do systemu) na dyskietkę. Uruchamiasz instalację systemu i w jednym z pierwszych okien, instalka zapyta się Ciebie, czy chcesz dodać nowy sterownik. Ty odpowiadasz, że tak. Wkładasz tą dyskietkę i wszystko idzie dalej OK.

System mam tylko potrzebuje sterowniki do hpt370 ktore da sie instalowac bez podlaczania tego dysku [bez nich komp nie widzi dysku seagate]

Dobra, ściągnąłeś te sterowniki, więc już dysk jest niepotrzebny. Teraz wystarczy zainstalować te sterowniki. W XP w menadżerze urządzeń, wybierasz aktualizuj i podajesz własne stery, w 98 w panelu sterowania Masz Dodaj nowy sprzęt.