Sterowniki do GeForce 7300 GT pod Windows 7


(Roboi250 Pl) #1

Mam kartę graficzną z układem GeForce 7300 GT i system Windows 7. Ściągnąłem sterowniki ze strony Nvidia i gdy włącza mi instalator wyskakuje mi komunikat: Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę.


(Dimatheus) #2

Hej,

Wygląda to tak, jakbyś ściągnął albo nie te sterowniki co trzeba, albo pliczek ze sterownikami jest uszkodzony. Najlepiej wejdź na stronę http://www.nvidia.pl i wybierz zakłądkę Sterowniki. Następnie pozwól, by sterowniki zostały dobrane do Twojego systemu - ściągnij je i spróbuj zainstalować.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Robert Zgrzebnicki) #3

GeForce 7300GT, Windows 7 32-bit - http://pl.download.nvidia.com/Windows/1 ... l_whql.exe

GeForce 7300GT, Windows 7 64-bit - http://pl.download.nvidia.com/Windows/1 ... l_whql.exe

Upewnij się, że ściągasz dla właściwej architektury.


(Roboi250 Pl) #4

Automatyczne wykrywanie karty graficznej na stronie Nvidia nie działa z Windows 7. Mam windows 32bit i ściągałem ten sam plik i też nie działa.


(Dimatheus) #5

Hej,

Zapewne dlatego, że nie masz zainstalowanej na kompie Javy. Jeśli będziesz chciał korzystać z takich funkcji, jak sprawdzanie najnowszych wersji sterowników czy ocenianie komputera zgodnie z wymaganiami gier poprzez strony WWW, koniecznie zainstaluj Javę.

Trochę dziwne... :expressionless: Komputer czysty, bez wirusów?? A może inna wersja karty graficznej... Ściągnij program GPU-Z v0.3.8, zainstaluj i uruchom - i wklej screen'a z głównej zakładki programu...

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Roboi250 Pl) #6

Jak wstawić jakieś zdjęcie? Ja nie widzę, żadnych przycisków do wstawiania. Czy trzeba przez stronę hostującą?


(Dimatheus) #7

Hej,

Tak, tak będzie najlepiej. Możesz wrzucić na dowolny serwer ale tak, by nie trzeba pliku ściągać, tylko przejrzeć w przeglądarce. Sam wrzucam pliki graficzne na http://www.iv.pl/.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Roboi250 Pl) #8

Mam javę. Włączając program GPU-Z wyświetla mi się komunikat "Unknown architecture". Oto screen: xl4a59xpr1c6sm4km3_thumb.gif

Mam jeszcze pytanko czy założyłeś konto na iv czy raczej lepiej anonimowo? O co chodzi z wstawianiem zdjęcia jako prywatne i czy trzeba mieć przy tym konto?


(Dimatheus) #9

Hej,

No to już w ogóle świetny komunikat. :o Tylko w jednym przypadku się z takim spotkałem - gdy uruchamiałem GPU-Z na maszynie wirtualnej emulowanej przez VirtualBox. Zatem zapytam - czy Ty przypadkiem nie próbujesz zainstalować sterowników do karty na systemie wirtualnym?? Program doskonale działa na systemie Windows 7 i to w wersji 32-bitowej, jak i 64-bitowej, więc skąd taki błąd... Zresztą w czasie instalacji system sam znajduje odpowiednie sterowniki i karta powinna być widoczna jako GeForce - i nie ma cudów!! :o

:arrow: Co to za komputer - podaj pełną konfigurację,

:arrow: Skąd pochodzi Windows, którego zainstalowałeś??

Nie, nie mam konta - wrzucam anonimowo...

Prywatne nie są dostępne dla wszystkich, więc raczej na pewno trzeba mieć założone konto.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Roboi250 Pl) #10

Dzięki za zainteresowanie i pomoc. Zaktualizowałem BIOS i już sterowniki działają.


(Dimatheus) #11

Hej,

Nie ma sprawy - cieszę się, że w końcu udało się rozwiązać problem... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus