Sterowniki do grafiki (ATI)

Jaka wersja sterowników ATI jest najlepsza. Wszystko było dobrze dopuki nie przeinstalowałem Windowsa. W pewnej grze wyciągałem 100 FPS teraz max 15. Co jest? Jaka wersja sterowników. Testowałem 6.3 i 6.4 Catalyst. Alternatywne sterowniki też testowałem (Omega bazująca na wersji 6.3). Co poradzicie. Dałem ten temat do problemów bo mam problem ze sterownikami.

1.Najlepsze będą te, na których “wyciągałeś” 100 FPS przed przeinstalowaniem Windowsa.

  1. Zmień tytuł tematu na bardziej konkretny bo inaczej temat będzie musiał udać się w kierunku śmietnika.

  2. Temat przenoszę do właściwszego działu.

Obowiązuje metoda prób i błędów - innej metody nie ma. Catalysty instaluj najnowsze,ewentualnie jak coś nie tak wracasz do starszej wersji.

Marcin511 skoki rzędu prawie 700% :o

Co to za karta.

Może wymagane są starsze sterowniki (stara karta - stare sterowniki? ;|).

Odrazu po formacie tak było?? Może zdązyłęś złąpać jakiegoś szkodnika?

Wydajność spadała tylko w jednej grze?

W rozdzielczości 1024x768x32 max 15 fps a na 640x480x16 18 fps

Zauważyłem też że coś takiego dzieje się tylko na planszach o dużej przestrzeni widoczności.

Odpowiedź na zadane pytania McDracullo.

Czy stery do płyty głównej wgrane.

Może poprzednio miałeś włączone opcje “mgły” czy coś takiego co zmniejszało widoczność (odległość któa widzisz) ale zwieszkało wydajność. Pobaw się z tym :wink:

  1. Sapphire Radeon 9200 Atlantis

  2. Od razu po formacie.

  3. Raczej nic nie złapałem

  4. Tak w kilku tak mam

  5. Pierwsze co robie po zainstalowaniu Windy to instaluję stery do płyty głównej.

To cudów nie ma.

Stery,ustawienia,może pracowałeś na tych bez CCC.

Karta uszkodzona.

złe ustawienia cs’a i gotowe, zainstaluj omegi najnowsze

Co to za gra TaOs coś wspomniał o CS jeśli tak to ustaw tryb DirecX zamiast Software czy jakoś tak :slight_smile:

Albo OpenGL :slight_smile: