Sterowniki do grafiki (ATI)

(Marcin Obala) #1

Jaka wersja sterowników ATI jest najlepsza. Wszystko było dobrze dopuki nie przeinstalowałem Windowsa. W pewnej grze wyciągałem 100 FPS teraz max 15. Co jest? Jaka wersja sterowników. Testowałem 6.3 i 6.4 Catalyst. Alternatywne sterowniki też testowałem (Omega bazująca na wersji 6.3). Co poradzicie. Dałem ten temat do problemów bo mam problem ze sterownikami.

(sdar) #2

1.Najlepsze będą te, na których "wyciągałeś" 100 FPS przed przeinstalowaniem Windowsa.

1. Zmień tytuł tematu na bardziej konkretny bo inaczej temat będzie musiał udać się w kierunku śmietnika.

2. Temat przenoszę do właściwszego działu.

(JNJN) #3

Obowiązuje metoda prób i błędów - innej metody nie ma. Catalysty instaluj najnowsze,ewentualnie jak coś nie tak wracasz do starszej wersji.

(McDracullo) #4

Marcin511 skoki rzędu prawie 700% :o

Co to za karta.

Może wymagane są starsze sterowniki (stara karta - stare sterowniki? ;|).

Odrazu po formacie tak było?? Może zdązyłęś złąpać jakiegoś szkodnika?

Wydajność spadała tylko w jednej grze?

(Marcin Obala) #5

W rozdzielczości 1024x768x32 max 15 fps a na 640x480x16 18 fps

Zauważyłem też że coś takiego dzieje się tylko na planszach o dużej przestrzeni widoczności.

(JNJN) #6

Odpowiedź na zadane pytania McDracullo.

Czy stery do płyty głównej wgrane.

(McDracullo) #7

Może poprzednio miałeś włączone opcje "mgły" czy coś takiego co zmniejszało widoczność (odległość któa widzisz) ale zwieszkało wydajność. Pobaw się z tym :wink:

(Marcin Obala) #8
  1. Sapphire Radeon 9200 Atlantis

2. Od razu po formacie.

3. Raczej nic nie złapałem

4. Tak w kilku tak mam

5. Pierwsze co robie po zainstalowaniu Windy to instaluję stery do płyty głównej.

(JNJN) #9

To cudów nie ma.

Stery,ustawienia,może pracowałeś na tych bez CCC.

Karta uszkodzona.

(Dod) #10

złe ustawienia cs'a i gotowe, zainstaluj omegi najnowsze

(Zolciak) #11

Co to za gra TaOs coś wspomniał o CS jeśli tak to ustaw tryb DirecX zamiast Software czy jakoś tak :slight_smile:

(Dod) #12

Albo OpenGL :slight_smile: