Sterowniki do HP Pavilion serii 6xxx

Poszukuje sterowników do laptopa HP Pavilion z seri 6. Ale aby znaleźć sterowniki muszę wiedzieć jaki mam model, a tu jest trochę pogmatwane przez HP.

Na ramce monitora pisze HP Pavilion dv6000, lecz pod spodem laptopa pisze już dv 6500 i obok również pisze dv 6625ew - to jak dla szarego człowieka to można się zamieszać. Jak sprawdzałem na stronie HP to pod każdy ten model są sterowniki. Ale jaki ja mam w końcu ten model? dv6000, dv6500, dv6625ew?

dsc01714kd.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Druga sprawa jest taka, że pierwotny system na laptopie była vista lecz ją zmieniłem na 7 64bitową i ponoć sterowniki od visty 64 bitowej powinny podejść. Te sterowniki instalować normalnie poprzez dwuklik na ikonie setup czy prawym i użyć opcji użyj zgodności z systemem(czy jakoś tak)?

U góry pisze dv6600 (a nie 6500, bynajmniej tak to wygląda) - to zapewne jest seria, a dv6625ew to dokładny model. Więc masz HP Pavilion dv6625ew,’

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ct=3562293

Sterowniki pójść powinny, niektóre mogą się bez problemu zainstalować, inne zaś mogą wymagać trybu zgodności. Raz nie udało mi się zainstalować sterowników z Visty na 7-demce ale na szczęście one nie były aż tak ważne :smiley:

BTW: a WU nie znalazł żadnych sterowników?

Start -> Control Panel -> Windows Update -> po lewej “Check for updates” i teraz jak coś znajdzie, to nie wiem czy to się automatycznie uruchamia czy trzeba kliknąć, bo u mnie nie ma żadnych aktualizacji do instalacji :stuck_out_tongue: Jeżeli w prawej kolumnie wyskoczyłoby, że są aktualizacje to kliknij w “x optional updates are available” i tam zaptaszkuj wszystkie pozycje (chyba, że masz Pro/Enterprise/Ultimate to wtedy odznacz wszystkie pakiety językowe, bo nie potrzebnie mają się ściągać :P)

Pisze tam dv6500(na zdjęciu jest rozmazane i wygląda to jak 6 ale tam jest 5).

Generalnie to po zainstalowaniu 7-ki dźwięk już działał, czyli sterowniki z 7 podeszły i nie musiałem instalować sterowników ze strony producenta. Poza tym w menedżer urządzeń mam tylko 4 znaki zapytania, czyli nie jest tak źle. Z tym, że ciężko mi rozszyfrować jakich urządzeń nie mam zainstalowanych.

przechwytywaniew.th.gif

Na stronie producenta jest sterownik do grafiki ale do visty 64 bit http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-59557-1cc=pldlc=pllc=plos=2100product=3562293sw_lang= lecz na stronie geforce znalazłem sterowniki pod 7-kę 64bitową i w dodatku nowszy sterownik od tej na stronie producenta http://www.nvidia.pl/object/notebook-win7-winvista-64bit-285.62-whql-driver-pl.html

Chyba, że tak. To widać może dv6500 to seria, a dv6625ew to konkretny model. Nie wiem, nie znam się na numeracji HP.

Może być, czasem warto poszperać po stronach producenta danego komponentu i zobaczyć, czy tam nie ma nowszej wersji, bo producent olewa starsze laptopy i czasem nie aktualizuje spisu.

Ciężko mi stwierdzić, co to jest… Nie da się jakoś do tego dojść wchodząc we właściwości tego urządzenia? BTW: zainstalowałeś wszystkie sterowniki?

Stało się tak, ponieważ Windows albo posiadał sterowniki albo pobrał je z Windows Update.

Co do tych wykrzykników, to ściągałbym i instalował wszystkie sterowniki po kolei, które są dostępne na stronie producenta.

Co do grafiki, jeżeli masz taki przypadek - oczywiście ściągaj wersję dla 7 x64.

Jeżeli ściągniesz sterownik, który nie będzie pasował do Twojego sprzętu, to najwyżej otrzymasz informację na ten temat, zatem śmiało. :slight_smile:

Powodzenia.