Sterowniki do Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC'97 Audio

jest jest:( czuje sie jak imbecyl:( a naprawde nie jestem az tak durna:( siedze przy tym dzwieku jakies pol dnia i naprawde nie mam juz sily:(

Próbowałaś zrobić tak ?

Instalacja nie doszła do skutku ? Pokazał się jakiś komunikat ?

EDIT:

Jeżeli nie da się wskazać konkretnie pliku oem34.inf, to wskaż folder z dwoma plikami i kliknij na Ok.

…dzieki ogromne wszystkim za pomoc…ide spac i pewnie jutro do tego wroce:(:(:frowning: dziekuje

to moja karta dzwiekowa Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC’97 Audio

a to płyta asustek P4PE2-X

Błagam, pomózcie mi znaleźć sterowniki …po formacie głos nie działa, a komputer nie widzi sterowników. Przy próbie instalacji nie może ich zainstalować.

to historia z wczorajszej nocy:) kilku magikow pomoglo mi zainstalowac prawidlowy chipset do płyty glownej i sterownik do karty…to bylo wczoraj…dzis glos dalej nie dziala i chyba wiem gdzie jest problem tylko nie mam pojecia jak go rozwiazac…dodam, ze wszystkie kodeki sa zainstalowane, wyswietla sie obraz, a menezdzer urzadzen pokazuje, ze wszystko jest ok z wyjatkiem jednej rzeczy…wchodzac glebiej w menu tzn.kontrolery dzwieku, wiedeo i gier >we wlasciwosci> i dalej w sterownik mam takie inf. dostawca sterownika : intel

data sterownika: 2002.04.11

wersja sterownika: 5.1.3552.1

podpis cyfrowy: nie podpisano sterownika

dalej uruchamiajac: start> dxdiag…i otwiera sie narzedzie diagnostyczne direct x >wchodze w dzwiek i dalej> testuje modul directsound. wyswietla sie informacja , ze zostal odtworzony dzwiek …jakis tam zreszta to chyba malo wazne i zapytanie czy dzwiek byl slyszalny…wiec daje ze NIE I MAM ODPOWIEDZ…

: PLIK ac97ich4.sys NIE JEST PODPISANY CYFROWO, CO OZNACZA, ZE NIE BYL ON PRZETESTOWANY PRZEZ LABORATORIA JAKOSCI SPRZETU MICROSOFT WINDOWS (WHQL). MOZESZ UZYSKAC STERWNIKI Z LOGO WHQL OD PRODUCENTA URZADZENIA SPRZETOWEGO.

:WYNIK TESTOW MODULU DIRECTSOUND: WYSTAPIL BLAD W KROKU 19 (WERYFIKACJA OPROGRAMOWANIA PZEZ UZYTKOWNIKA): HRESULT=Ox00000000 ( KOD BŁEDU)karola0830

WAŻNE: (PRZECZYTAJ CAŁOŚĆ ZE ZROZUMNIENIEM, ZANIM PRZYSTĄPISZ DO DZIAŁANIA)

Jeśli już wcześniej instalowałeś jakieś sterowniki, nawet te prawidłowe, ale za pomocą instalatora, to poszukaj ich przed wykonaniem wszystkich podanych czynności w Panelu sterowania / Dodaj, usuń programy , odinstaluj i uruchom ponownie system,

Dopiero po tym zabiegu przystąp do dalszych czynności.

Twoje przypuszcenia są błędne.

Obecnie system działa na sterowniku zawartym w Windows z SP2.

Dźwięku nie słyszysz, ponieważ zapewne próbowałeś instalować niewłaściwe sterowniki.

Właściwe miałeś podane na tacy przez przedmówców.

Problem w tym, że nie udało Ci się wykonać podanych przez nich instrukcji.

W desperackim akcie ostatniej próby poprowadzę Cię za rękę byś zainstalował w końcu te sterowniki.


Wejdź do Panelu sterowania , ustaw widok w Tryb klasyczny , uruchom Opcje folderów.

W Opcjach folderów kliknij zakładkę Widok i zlikwiduj “ptaszki” przy: Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane), Ukryj rozszerzenia znanych typów plików.

Zaznacz: Pokaż ukryte pliki systemowe oraz na dole (drugie od dołu) Wyświetlaj zawartość folderów systemowych.

Jeśli tego nie wykonasz, to nie będziesz w stanie wykonać kolejnych czynność, gdyż nie będziesz widzieć plików i rozszerzeń, o których mowa dalej.

Przede wszystkim, jeśli jeszcze nie zrobiłeś, to pobierz te sterowniki:

http://dlsvr04.asus.com/pub/ASUS/misc/a … m_3665.zip

_ To jest spakowane Zip-em archiwum, które musisz najpierw wypakować, inaczej będzie bezużyteczne. _

Pobierz również najnowszy pakiet DirectX 9.0c:

http://www.microsoft.com/downloads/deta … 15d1d7199d

_ To jest samorozpakowujące się archiwum, które podczas uruchomienia zapyta Cię dokąd chcesz wypakować pliki instalacyjne. Wskaż folder, który potem będziesz w stanie odnaleźć. _

Instalację DirctX uruchamia się przez uruchomienie DXSETUP.exe. Z tym jednak jeszcze poczekaj, (DirectX zainstalujesz dopiero po zainstalowaniu sterowników).

Instalacja sterowników dla Twojego kodeka AC’97.

Po wypakowaniu sterowników z pliku Adiwdm_3665.zip powstanie folder o nazwie SoundMAX.

Teraz uruchamiasz Menedżer urządzeń ( Panel sterowania , System (zakładka Sprzęt i przycisk Menedżer urządzeń ).

Rozwijasz gałąź Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

Klikasz prawym klawiszem myszy na urządzeniu Intel 82801DB(M) ICH4(-M) - AC’97 Audio i z menu kontekstowego wybierasz Aktualizuj sterownik.

Następnie wybierasz Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane) i klikasz Dalej.

Potem zaznaczasz Nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania i klikasz Dalej.

Teraz likwidujesz zaznaczenie “ptaszka” Pokaż zgodny sprzęt i klikasz przycisk Z dysku.

Wskazujesz folder SoundMax a w nim SMAXWDM , a w nim W2K_XP i wybierasz plik smwdmCH4.inf. i klikasz Otwórz i OK.

Zostanie wyświetlone okienko Kreatora aktualizacji sprzętu ze sterownikiem o nazwie SoundMAX Integrated Digital Audio.

Klikasz Dajej i postępujesz zgodnie z sugestiami kreatora. Gdybyś zobaczył komunikat, że sterownik nie jest przeznaczony dla tego urządzenia, ignorujsz go i mimo wszystko instalujesz. Jest to najważniejszy moment, ponieważ obecnie w tej klasie sprzętu masz błąd, który prawidłowy sterownik rozpoznaje jako nieprawidłowy. O przyczynie już pisałem - nieudana próba instalacji złego sterownika.

Gdyby, w którymś momencie instalacji kreator poprosił Cię o wskazanie pliku, którego nie może znaleźć, wskazujesz badawczo wszystkie foldery po kolei w głąb zaczynając od SoundMAX , SMAXWDM , W2K_XP aż do ukończenia instalacji. Nie przewiduję, jadnak takiego problemu.

Po instalacji sterowników instalujsz DirectX (instrujcę masz wyżej).

Po instalacji DirectX ponownie uruchamaiasz system.

Jeśli nie będzie dźwięku, to poproś kogoś bardziej doświadczonego o instalację.


Powodzenia :wink:

Mam problem ze sterownikiem karty dźwiękowe, wszędzie szukałem ale nie znalazłem :frowning:

Moja karta dźwiękowa to Intel 82801DB ICH4 - AC’97 Audio Controller [b-0] PCI

A płyta główna to Albatron PX845PEV (Pro) Rev 800

Proszę o pomoc w odnalezieniu sterownika…

orgasmo , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

ej tylko ze ten chipsed czy jakos tak to nie dziala strona z downloadem

Teraz działa. Możesz pobrać.

cześć wszystkim

usunełam sterownik do karty dźwiękowej intel 82801DB(M)ICH4(-M)-AC’97 Audio Controller [b-0]

Nazwa płyty głównej: ASRock P4i45GV

Typ procesora Intel Celeron D 320, 2400 MHz (18 x 133)

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Proszę o pomoc z góry dziękuje

Ja ściągnąłem tą paczkę sterowników do S2XP Vaio i tam są sterowniki audio zainstalowały się bez problemu i dźwięk działa idealnie.

http://chomikuj.pl/mateusz2552/Sterowni … (XP+Driver,1595977470.zip