Sterowniki do IrDa w ASUS C90

Mam laptopa ASUS C90 i znalazłem w nim port podczerwieni (heh o czym wcześniej nie widziałem bo nie było to podane w specyfikacji technicznej)… problem w tym że nie działa po przyłożeniu np. telefonu. Wcześniej miałem już pewne kłopoty ze sterownikami do tego urządzenia, tzn tak mi pokazał Microsoft Debugging Tools. Ukazywał się co jakiś czas samoczynnie BlueScreen (nawet podczas zwykłego słuchania muzyki w trakcie sprzątania :slight_smile: ) ale teraz zastanawiam się jak uruchomić i korzystać z tego urządzenia?! Powinienem mieć jakiś program ? Na drugim komputerze (PC, XP SP2) mam IrDa taką na USB i działała tylko z wgraniem sterownika. Tu na ASUSie ściągnąłem jakiś sterownik ale i tak nie działa… jak mogę je włączyć? Z góry dziękuję.

Poszukałem trochę w necie. Nie jesteś jedyną osobą z tym problemem: http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=156734 (asus wie, że jest problem z plikiem itecir.sys i BSOD, ale nie został on jeszcze naprawiony).

To nie musi być zwykły port IR, tylko np odbiornik pilota od wbudowanego tunera (są też stronki, na których twierdzą, że sterownik ten dotyczy czytnika odcisków palców). Spróbuj zlokalizować ten sterownik w menedżerze urządzeń i go wyłączyć (zapewne będzie on od pilota).

Dzięki wielkie… czyli jednak nic nie prześlę sobie na komórkę? No nic… będę musiał zadowolić się IR na USB… no ale dzięki. Pozdrawiam