Sterowniki do karty ATI

Witam. Czy są jakieś uniwersalne sterowniki do karty ATI? Nie mogę znaleźć żadnych działających. Karta jest na PCI-E x16. Everest nie podaje żadnych informacji ;/ Jest to jakaś starsza karta, nie ma na niej żadnych oznaczeń, jedynie pamięci firmy qimonda

Karty na PCI-Ex, to nie mogą być strasznie stare karty! Jakieś oznaczenia muszą na niej być, ale generalnie możesz wybrać (w zależności od systemu operacyjnego) sterowniki stąd: http://sites.amd.com/us/game/downloads/ … loads.aspx

Istotny jest system, 32 lub 64 bit, w tym oknie na środku, czyli to:

32-bit OS Drivers

Windows 7 & Windows Vista 32-bit

Windows XP 32-bit lub

64-bit OS Drivers

Windows 7 & Windows Vista 64-bit

Windows XP 64-bit

Przydałoby się dowiedzieć jaki układ tam jest,spróbuj GPU-Z zainstalować i może on odczyta,jeśli to karta z serii 9xxx,np. Radeon 9600 to potrzebne są stare sterowniki - Legacy Drivers,jeśli to karta z z serii 4xxx to potrzebne są nowe np. Radeon 4600,czy 4850

Dzięki, sterowniki oficjalne AMD zadziałały :slight_smile:

No to OK! Warto też pobrać stąd: http://support.amd.com/us/gpudownload/w … etect.aspx taki aktualizator i informator jednocześnie.

Nie, zainstalowały się, ale karty nadal nie wykrywa;/ GPU-Z też nie sczytuje informacji o procku

Dodane 26.02.2012 (N) 15:40

Niestety z komputera z tą kartą nie mam dostępu do internetu.

To pozostaje tylko otworzenie komputera i szczytanie informacji z nalepek na karcie,bo innego pomysłu nie mam

Skoro podaje jakiego producenta są pamięci to znaczy że już rozkręcał sprzęt (bo program diagnostyczny poda informację o tym nawet gdy nie zna informacji o grafice?).

karty z seri 9 były tylko na AGP (i chyba na PCI), na PCI-e są karty zaczynające się od x (występują również na AGP) jak np. radeon x300. Lagecy też pasują do niektórych x-ów, ale to tak w gwoli ścisłości.

A co podaje? W ogóle coś pokazuje?

Zrób fotkę karty to będzie łatwiej powiedzieć co to za model.Wtedy można poszukać sterowników do tego modelu karty.

Nie ma co kombinować.

Podaj identyfikator sprzętu. Znajdziesz go w menadżerze urządzeń klikając PPM na karcie graficznej i wchodząc we właściwości. Potem zakładka szczegóły i we właściwościach wybierz identyfikatory sprzętu. Wygląda on miej więcej tak:

PCI\VEN_10DE&DEV_0427&SUBSYS_01F11028&REV_A1

Skopiuj go i podaj na forum. I podaj w końcu pod jaki system poszukujesz tych sterowników bo jakoś nie wyczytałem tego wcześniej.

Może to jest Nvidia,ale na jakiejś podrobionej płytce,jakaś chińska podróbka ?,bo pierwsze słyszę,żeby nie było oznaczeń na karcie,ja tak kiedyś starszego kompa komuś naprawiałem,też nie było wiadomo jaka grafika,ale przynajmniej nalepka z numerycznym oznaczeniem numeru była,na płycie głównej też było oznaczenie

Ewentualnie użyj automatycznego wykrywania sterowników do karty, pytanie podstawowe: masz wszystkie sterowniki od płyty głównej? Przede wszystkim chipset, bez tego ci nie wykryje poprawnie reszty sprzętu.

Tak,może nie ma tego ?,najpierw musisz zainstalować stery Chipset,Sieć,Dżwięk,na końcu grafa,coś dziwne,że żaden program ci nie podaje co to jest za karta

Panowie, ja naprawdę w tematyce komputerowej nie jestem jakimś laikiem, żebyście mi tłumaczyli kolejność instalacji sterowników :stuck_out_tongue: Karta jest na pewno ATI, zdejmowałem radiator i patrzyłem czy na GPU nie ma oznaczeń i nie było. Wszystkie uniwersalne sterowniki ze strony producenta zostały ściągnięte i na żadnych nie wykrył karty.

Automatycznego wykrywania próbowałeś?

A podasz w końcu identyfikator, o który prosiłem?