Sterowniki do karty dźwiękowej

Nagle głośniki przestały mi działac. Wszystko jest podłączone tak jak było włączam rejestrator a tu pisze że nie ma sprzętu. Mam podobno wejśc w panel tam dodac sprzęt a tam natomiast pisze że urządzenie nie jest zainstalowane ani podłączone… ;/

lecz w głośnikach ciągle słyszę buczenie.

co robic [??]

Wygląda na to, że zrobiłeś jakieś zwarcie. Takie Buuuuczenie powstaje wtedy jak 2 kabelki bezpośrednio połączysz. Nie jestem na 100% pewien, poczekaj, aż ktoś inny sie wypowie.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

jak mogłem połączyc 2 kabelki?

Sprawdz przewody do głośników i zasilacza, potem czy kabel od procesora dzwięku (suba w twoim przypadku) nie jest gdzieś przełamany (najczęściej zdarza się to przy gdzieździe Minijack na płycie głównej) Co do buczenia to może być winą dotykania przewodu (gołego, lub którejś końcówki) do metalu, stali.

raczej nic z tego co powiedziałeś ;/

co do kabelków to TY nie musiałeś ich połączyc, przełamanie nawed najmniejsze może spowodować zwarcie i spalenie wewnętrznej konstrukcji przewodu, niewidać tego gołym okiem ale można wyczuć palcami. Brak głośników w systemie może być błędem sterownika karty dzwiękowej, ściągnij nowe.

lucas1 ,

Korekta tytułu, której dokonałeś (dlatego temat jeszcze istnieje w dziale) nie spelnia jednak zaleconego warunku konkretu.

Popraw wykorzystując pomocny temat podany wcześniej przez interweniującego Moderatora.

Więcej uwag nie będzie.

ściągnąłem sterowniki lecz problem nie ustaje ciągle słychać buczenie a dźwięku nie choć jak zainstolowałem sterowniki to pokazało podłaczenie nowego sprzętu [głośników] i to zrobiłem. Problem ciągle nie ustaje.

A jak odłączysz kable od głośników to też buczą??

lucas1 , jaką posiadasz płytę główną i kartę dźwiękową ?

Sprawdzisz to programem Everest Ultimate Edition.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z dwóch pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

Jaki posiadasz system operacyjny ?

P.S. Kliknij na ikonce głośniczka na pasku Tray (jeżeli ona się tam znajduje) i ustaw wszystkie suwaki maksymalnie do góry.