Sterowniki do karty dzwiękowej

(k-9) #1

Hejka

Po dzisiejszym formacie laptopa (Acer TravelMate 2480), nie mogę znaleźć sterowników do karty dźwiękowej... model karty to chyba Realtek... Musze zainstalować te stery bo nie mam dźwięku w komputerze :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: płytkę gdzieś miałem, ale nie wiem gdzie ją wsadziłem... W internecie szukam, i szukam i żadnych rezultatów :(. Tzn. znalazłem jakiś sterownik, ale pod czas instalacji taki błąd mi się pokazuje

1e3a165b5ba9befc.jpg

w menadżerze urządzeń, brakuje mi jeszcze sterowników to kilku urządzeń, ale już naprawdę nie wiem gdzie ich szukać.

7b128297cf45d78a.jpg

oraz

65e18a070a22661e.jpg

(matfeusz) #2

pobierz stąd:

http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _2480.html

(k-9) #3

ja właśnie pobierałem z oficjalnej stronki te sterowniki,ale dalej ten błąd się pojawia!!, wyczyściłem rejestry oraz przeczyściłem kompa odkurzaczem i dalej to samo...

Proszę o pomoc :frowning:

(k-9) #4

ejj no pomorze ktoś??, niby mam zainstalowane "sterowniki" do karty dźwiękowej (Relatek), ale w Dźwiękach i urządzeniach audio pisze co innego (tzn. pisze Brak urządzeń auto), o co tu w końcu chodzi??????????????

Kurdę to jest rzenujące... chciałę sobie obejżeć film:/ tylko bez dźwięku nie ma co oglądać...

kurdę POMÓŻCIE MI! !!

(Rivon) #5

Zainstaluj to inaczej, wyszukaj niezainstalowane urządzenia poprzez menedżer i popróbuj aby system Ci sam znalazł.

(efazeti) #6

najpierw zainstaluj "Chipset Driver Intel" a potem "Audio Driver" (ze strony producenta)

(k-9) #7

ok. zainstalowałem Chipset Driver Intel oraz Audio Drive, ale dalej nie mam dzwięku :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Niby oprogramowanie Realtek jest zainstalowane (pokazuje się w dodaj lub usuń program), ale prog. nie startuje z systemem, nie mam ikonki w Panelu sterowaniu..... w menadżerze urządzeń nie mam żadnego nie zainstalowanego urządzenie...

Kurdę czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły????????