Sterowniki do karty dźwiękowej

Witam.

Mam pytanie. Jakie wgrać sterowniki do karty dźwiękowej (wbudowanej)? Wiem że pytanie dość dziwne ale na dole podałem ogólne dane kompa.

Próbowałem już wielu sterowników ale żadne mi nie działały.

W pierwszej kolejności instalowałem sterowniki Realtek AC97 najnowsze i te starze lecz zawsze przy instalacji wyskakiwał nietypowy blue screen gdzie na całej stronie były jakieś napisy ale to co zapamiętałem to na dole napis “zrzucanie pamięci fizycznej na dysk” czy coś takiego.

Oczywiście niżej podaje ogólne dane kompa (via Everest):

Pozdrawiam :slight_smile:

Mam taką samą płytę główną i zawsze z dobrym skutkiem korzystam ze sterowników systemowych do zintegrowanej karty dźwiękowej.Podejrzewam,że inne się nie przyjmą,chyba że dedykowane przez producenta płyty.

Tylko mi w ogóle nie wykrywało urządzenia audio.

Ale właśnie Pańska wypowiedź dała mi do myślenia aby zaktualizować sterownik w menadżerze urządzeń bo miałem starą płytkę ze sterownikami i tam były do realteka i podziałało :wink:

Dziękuję :slight_smile:

#EDIT

Jednak nadal mam problemy (po uruchomieniu ponownym komputera). Można wiedzieć skąd wziąść owe sterowniki systemowe?

Sterowniki systemowe to te,które są ładowane w czasie instalacji systemy operacyjnego winXP.Innych nie na tej płycie nie używam a dźwięk jest prawidłowy.I nic więcej nie mogę doradzić.Chyba,że padła zintegrowana karta dźwiękowa,dobrze by wstawić inną i sprawdzić.