Sterowniki do karty graficznej nie chcą się wgrać

tak jak pisałem w temacie sterowniki do karty graficznej nie chcą się wgrać pisze coś o standardowym sterowniku VGA nie wiem ale próbowałem już na kilku sterownikach przedtem działały wgrałem jedynie jakiś program ASTON i od tej pory sterowniki się odinstalowały i nie chcą się wgrać Moja karta to radeon 900 pro przywracanie systemu jest wykluczone bo miałem wyłączoną te opcje nie mogę uruchomić żadnej gry i gdy przesuwam np (z góry na dół) to strona przeskakuje to jest napewno wina karty graficznej :?

Odinstalowałeś stare na pewno dobrze ? Nic po nich nie pozostało ?

I czy na pewno ściągnąłeś odpowiednie do swojej karty graficznej i systemu ?

Napewno nic nie zostało a pozatym te strowniki sie odinstalowały bez powodu , przedtem działały dobrze !!

Jaka to karta radek 900 pro ? może 9000 pro http://www.video-drivers.com/companies/ … &bng=7&o=5

poszukaj tu

hmmm… Twoja karta nie należy chyba do najnowszych, ja mam podobną… prawdopodobnie przyczyna tkwi w sterownikach… mianowicie próbujesz chyba zainstalować którąś z nowszych wersji sterowników Calytstat, a one nie dają sie zainstalować na starszych kartach graficznych, ja mam radeona 9200 i ostatnia wersja sterowników jakie da sie zainstalować to 5.6… teraz mam 5.1 i tę (lub którąś z werji 4.x) wersję sterowników zalecam Ci zainstalować i wszystko powinno działać

Link do wersji 5.1 —> http://www.idg.pl/ftp/pc_5320/ATI.Catalyst.5.1.html

lub ewentualnie

Link do wersji 4.9 ----> http://www.idg.pl/ftp/pc_4290/ATI.Catalyst.4.9.html

jeśli będziesz chciał zainsatalowac wersje 5.1 musisz mieć także zainstalowany pakiet Net Framework 2, wersja 4.9 tego nie wymaga…

mam te same sterowniki!! powtarzam to sie stało po zainstalowaniu programu ASTON może to wina syfa ?? nie wiem

Święta prawda. :?

Tak na serio to zainstaluj sterownik standardowej karty graficzej. W trybie awaryjnym jest automatycznie ładowany. Dokonaj w tym trybie instalacji lun deinstalacji sterowników Catalist. Najpierw pozbąć się aplikacji Aston. Wiedź, że system nie musi ładnie wyglądać ważne, aby poprawnie pracował.

I brawo dla ciebie nareszczie jakieś mądre rozwiązanie zobacze czy to zadziała a tak poza tym to sie całkowicie z tobą zgadzam wszystko zmienia!! całkowicie wszystko!! NIKOMU NIE POLECAM TEGO ZAKICHANEGO PROGRAMU!! NIE BIERZCIE GO!!

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 21:01

ALE to nic nie dało

?? pisz dalej co mam robić !!

!

Tak też myślałem. Czy jesteś pewień, że to wina programu Aston. Przypuszczam, że coś innego. Narazie nie sugeruj się tym bo jest zbyt wcześnie.

Nie korzystaj z instalatora driver-ów karty. Zainstaluj sterownik ręcznie w normalnym trybie przez menadżera urządzeń. Odnajdź gałeź “standardowa karta graficzna PCI”. Taki napis będzie widniał o ile odinstalowałeś sterowniki do końca. Jeśli tego nawet nie ztobiłeś to nie przejmuj się tym. Pliki powinny zostać nadpisane. Nie mieszaj tylko wersji sterowników. Kliknij dwukrotnie w menadżerze. Znajdź przycisk “Aktualizuj sterownik…”. Przejdziesz na dysk C do folderu, w którym rozpakowane są sterowniki do karty. Podaj ścieżkę dostępu do pliku inf przycisk OK stanie się aktywny. Potem OK i ponownie uruchom komputer. Czasem instalator sterowników ściemna gdy system pracował z gartą graficzną innej firmy lub gdy karta niepracuje niestabilnie przez podkręcenie komputera.

A MOŻE i fakt , może to wina STYLE XP ponieważ przez przypadek zainstalowałem drugiego xp a pozatym w menedżerze urządzeń nie ma karty graficznej jakby ją wcieło nigdzie jej nie umiem jej znaleźć NIE MA JEJ TAM

Napisałeś, że “przez przypadek zainstalowałeś drugiego XP”. Chciałbym się dowiedzieć czy na ten samej partycji, logicznym dysku czy innym. Chłopcze nie mieszaj zbyt wiele, bo nigdy nie wyjdzemy z opresji.

Karta graficzna została w tajemniczych okolicznościach usunięta z systemu dlatego nie jest widoczna w menadżerze urządzeń. W celu przywrócenia jej należy uruchomić kreatora dodawanaia sprzętu, który swoją ikonę o nazwie “Dodaj sprzęt” ma w panelu sterowania. Klikamy podwójnie na wspomnianą nazwę, potem Dalej>, czekamy chwilę, znów Dalej> i stawaimy kropkę przy pierwszej opcji “Tak, sprzęt został już podłączony” potem idziemy Dalej>, przewijamy listę urządzeń na sam dół i wybieramy “Dodaj nowe urządzenie sprzętowe”, znów klikamy na Dalej>, w oknie, które się pokarze nic nie zmienjamy tylko dajemy Dalej>, czekamy chwilkę. Karta graficzna zostanie wykryta przez system. Jeśli nie, to należy wybrać ją z listy (o ile znasz model) w drugim kolejnym oknie przez wybranie pozycji “karty graficzne”. Można tutaj postąpić w dwojaki sposób. Podam standardowy. Wybierz z dostępnej listy sterowników standardową kartę graficzną (kontroler zgodny z VGA). Po tych zabiegach będzie możliwość aktualizacji sterowników w memadżerze urządzeń (nawet z wykorzystaniem instalatora sterowników w normalnym trybie działanioa Windows). Usunięta pozycja została przywrócona.