Sterowniki do karty graficznej nie chcą się wgrać


(Bartekziom17) #1

tak jak pisałem w temacie sterowniki do karty graficznej nie chcą się wgrać pisze coś o standardowym sterowniku VGA nie wiem ale próbowałem już na kilku sterownikach przedtem działały wgrałem jedynie jakiś program ASTON i od tej pory sterowniki się odinstalowały i nie chcą się wgrać Moja karta to radeon 900 pro przywracanie systemu jest wykluczone bo miałem wyłączoną te opcje nie mogę uruchomić żadnej gry i gdy przesuwam np (z góry na dół) to strona przeskakuje to jest napewno wina karty graficznej :?


(Krzysieek88) #2

Odinstalowałeś stare na pewno dobrze ? Nic po nich nie pozostało ?

I czy na pewno ściągnąłeś odpowiednie do swojej karty graficznej i systemu ?


(Bartekziom17) #3

Napewno nic nie zostało a pozatym te strowniki sie odinstalowały bez powodu , przedtem działały dobrze !!


(Dziadek43) #4

Jaka to karta radek 900 pro ? może 9000 pro http://www.video-drivers.com/companies/ ... &bng=7&o=5

poszukaj tu


(Trance) #5

hmmm.... Twoja karta nie należy chyba do najnowszych, ja mam podobną... prawdopodobnie przyczyna tkwi w sterownikach... mianowicie próbujesz chyba zainstalować którąś z nowszych wersji sterowników Calytstat, a one nie dają sie zainstalować na starszych kartach graficznych, ja mam radeona 9200 i ostatnia wersja sterowników jakie da sie zainstalować to 5.6..... teraz mam 5.1 i tę (lub którąś z werji 4.x) wersję sterowników zalecam Ci zainstalować i wszystko powinno działać

Link do wersji 5.1 ---> http://www.idg.pl/ftp/pc_5320/ATI.Catalyst.5.1.html

lub ewentualnie

Link do wersji 4.9 ----> http://www.idg.pl/ftp/pc_4290/ATI.Catalyst.4.9.html

jeśli będziesz chciał zainsatalowac wersje 5.1 musisz mieć także zainstalowany pakiet Net Framework 2, wersja 4.9 tego nie wymaga..


(Bartekziom17) #6

mam te same sterowniki!! powtarzam to sie stało po zainstalowaniu programu ASTON może to wina syfa ?? nie wiem


(Gracz Online) #7

Święta prawda. :?

Tak na serio to zainstaluj sterownik standardowej karty graficzej. W trybie awaryjnym jest automatycznie ładowany. Dokonaj w tym trybie instalacji lun deinstalacji sterowników Catalist. Najpierw pozbąć się aplikacji Aston. Wiedź, że system nie musi ładnie wyglądać ważne, aby poprawnie pracował.


(Bartekziom17) #8

I brawo dla ciebie nareszczie jakieś mądre rozwiązanie zobacze czy to zadziała a tak poza tym to sie całkowicie z tobą zgadzam wszystko zmienia!! całkowicie wszystko!! NIKOMU NIE POLECAM TEGO ZAKICHANEGO PROGRAMU!! NIE BIERZCIE GO!!

Złączono Posta : 08.10.2007 (Pon) 21:01

ALE to nic nie dało

?? pisz dalej co mam robić !!

!


(Gracz Online) #9

Tak też myślałem. Czy jesteś pewień, że to wina programu Aston. Przypuszczam, że coś innego. Narazie nie sugeruj się tym bo jest zbyt wcześnie.

Nie korzystaj z instalatora driver-ów karty. Zainstaluj sterownik ręcznie w normalnym trybie przez menadżera urządzeń. Odnajdź gałeź "standardowa karta graficzna PCI". Taki napis będzie widniał o ile odinstalowałeś sterowniki do końca. Jeśli tego nawet nie ztobiłeś to nie przejmuj się tym. Pliki powinny zostać nadpisane. Nie mieszaj tylko wersji sterowników. Kliknij dwukrotnie w menadżerze. Znajdź przycisk "Aktualizuj sterownik...". Przejdziesz na dysk C do folderu, w którym rozpakowane są sterowniki do karty. Podaj ścieżkę dostępu do pliku inf przycisk OK stanie się aktywny. Potem OK i ponownie uruchom komputer. Czasem instalator sterowników ściemna gdy system pracował z gartą graficzną innej firmy lub gdy karta niepracuje niestabilnie przez podkręcenie komputera.


(Bartekziom17) #10

A MOŻE i fakt , może to wina STYLE XP ponieważ przez przypadek zainstalowałem drugiego xp a pozatym w menedżerze urządzeń nie ma karty graficznej jakby ją wcieło nigdzie jej nie umiem jej znaleźć NIE MA JEJ TAM


(Gracz Online) #11

Napisałeś, że "przez przypadek zainstalowałeś drugiego XP". Chciałbym się dowiedzieć czy na ten samej partycji, logicznym dysku czy innym. Chłopcze nie mieszaj zbyt wiele, bo nigdy nie wyjdzemy z opresji.

Karta graficzna została w tajemniczych okolicznościach usunięta z systemu dlatego nie jest widoczna w menadżerze urządzeń. W celu przywrócenia jej należy uruchomić kreatora dodawanaia sprzętu, który swoją ikonę o nazwie "Dodaj sprzęt" ma w panelu sterowania. Klikamy podwójnie na wspomnianą nazwę, potem Dalej>, czekamy chwilę, znów Dalej> i stawaimy kropkę przy pierwszej opcji "Tak, sprzęt został już podłączony" potem idziemy Dalej>, przewijamy listę urządzeń na sam dół i wybieramy "Dodaj nowe urządzenie sprzętowe", znów klikamy na Dalej>, w oknie, które się pokarze nic nie zmienjamy tylko dajemy Dalej>, czekamy chwilkę. Karta graficzna zostanie wykryta przez system. Jeśli nie, to należy wybrać ją z listy (o ile znasz model) w drugim kolejnym oknie przez wybranie pozycji "karty graficzne". Można tutaj postąpić w dwojaki sposób. Podam standardowy. Wybierz z dostępnej listy sterowników standardową kartę graficzną (kontroler zgodny z VGA). Po tych zabiegach będzie możliwość aktualizacji sterowników w memadżerze urządzeń (nawet z wykorzystaniem instalatora sterowników w normalnym trybie działanioa Windows). Usunięta pozycja została przywrócona.