Sterowniki do karty graficznej


(Minima4) #1

Witam, mam problem ze sterownikami do grafiki. Otoz niedawno robilem formata, zainstalowalem sterowniki do karty sieciowej (NVIDIA), do karty dzwiekowej (Realtek) i do karty graficznej (NVIDIA). Jestem dosc zielony w tych sprawach i nie znam sie na tym zbytnio, ale pamietam, ze przed formatem mialem sterowniki ATI, czyli chyba nie do tej karty graficznej. Wszystko smigalo dobrze, a teraz po formacie i wgraniu sterow NVIDIA mam problemy w Counter Strike Source. Mianowicie mam okolo 10 fps'ów, gdzie przed formatem mialem okolo 50-60. Moze nie za duzo ale nie narzekalem. Synchronizacje pionowa mam wylaczona, configa: fps_max 1000, developer 1, cl_cmdrate 66, cl_updaterate 66. Mam takze pytanie odnosnie plyty glownej(Gigabyte M61VME-S2). Jakie sterowniki potrzeba wgrac? I czy to moze byc przyczyna niskich fps'ów?

Z gory dziekuje za pomoc.


(sworoslaw) #2

-o

Zainstaluj program GPU-Z. Tam będzie pisało jaką masz kartę graficzną. Jak sprawdzisz napisz tutaj na forum, co Ci pokazał program, to powiemy Ci co dalej robić.


(Pablo79) #3

Dokładnie trzeba tak zrobić jak napisał powyżej kolega sworosław - trzeba ustalić najpiew jaka i jakiego producenta jest ta karta. Czy jest to ATI, czy nVidia.

Bo jak sam się dokładnie zapewne domyślasz, to sterowniki od ATI nie bedą pasować do kart nVidi, i tak samo w drugą stronę.


(Minima4) #4

Tak jak Everest pokazal- GeForce, dlatego dziwia mnie stery przed formatem :frowning:


(system) #5

ZAINSTALUJ sobie to http://www.dobreprogramy.pl/GPUZ,Progra ... 16750.html

ten programik powie ci jaką masz karte


(sworoslaw) #6

Hmmm... Widzę masz zintegrowaną kartę graficzną. Widocznie poza nią, masz też w złączu AGP swojej płyty głównej kartę ATI, i stąd może cały cyrk wynikać. Nie masz przypadkiem z tyłu komputera 2 gniazd, do których możesz podpiąć monitor, ale w różnych miejscach?


(Minima4) #7

Tak, mam. Bez sterowników podpinając w górnym wejściu czarno, brak obrazu, za to w dolnym obraz jest. Po wgraniu sterowników jest na odwrót