Sterowniki do karty sieciowej w hp4515s

Wczoraj kupiłem nowego laptopa hp probook 4515s. Sciągnąłem wszystkie sterowniki ze strony producenta ale gdy podpinam kabel od internetu to nic sie nie dzieje… Posiadam kartę sieciową WLAN 802.11b/g.

Co ma wspólnego kabel z kartą sieciową Wi - Fi? :?

Tego już nie wiem, dlatego tu pisze. Skoro podpinam do laptopa kabel LAN to chyba internet powinien działać, tak? Szukałem wszędzie sterowników ale nigdzie nie znalazłem, prosze o jakąś pomoc.

LAN i kabel, a WLAN i Wi - Fi to zupełnie co innego. Kabel wpinasz do karty sieciowej przeznaczonej do neta przewodowego. Natomiast karta WLAN (o której wspomniałeś w pierwszym poście) jest odpowiedzialna jedynie za Internet bezprzewodowy. Dla pewności - masz w laptopie 2 karty sieciowe.

kicaj1990 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Więc co mam zrobić?Wszystkie sterowniki jakie były na stronie producenta zainstalowałem, ale nadal nic. Obchodzi mnie internet z lana ponieważ jeszcze nie kupiłem routera. Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy sterowniki do karty sieciowej odpowiadającej za połaczenie LAN są

zainstalowane, jeśli nie są zainstalowane to jakie mam sciągnąć.

Na początek musisz dobrać się do menedżera urządzeń (PPM na Mój komputer > Właściwości > Karta Sprzęt > Przycisk Menedżer urządzeń). Następnie rozwijasz sekcję Karty sieciowe i patrzysz czy wszystko jest zainstalowane czyli czy jest widoczne (tak jak u mnie są w sumie widoczne są w 4 urządzenia czyli są zainstalowane i powinny działać).

Jak widzisz u mnie włączone jest tylko jedno urządzenie (karta Wi - Fi) ponieważ reszta jest mi na dzień dzisiejszy zbędna. Ty musisz mieć włączoną kartę oznaczoną u mnie jako “…Ethernet”. Drogą eliminacji ustalisz u siebie, które urządzenie to karta odpowiedzialna za sieć przewodową.

Gdybym ja wpiął teraz do siebie kabel z netem to działo by się to co u Ciebie czyli nic.

Tak więc musisz ustalić czy karta jest poprawnie widoczna w systemie i czy jest włączona.

45331359.jpg

Mam nadzieję, że wyraziłem się dosyć prosto lecz zrozumiale :wink:

Niestety w menadżerze urządzeń nie mam zakładki karty sieciowe, natomiast w Inne urządzenie mam: Kontroler ethernet ale nie wiem czy to własnie ta karta odpowiadająca za połączenie LAN.

Wynika z tego, że nie masz zainstalowanej żadnej karty sieciowej…

Widzę, że na tej http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … Id=3935146 stronie są stery do Twojego lapka. Nie jestem szpecem od HP, ale jakoś po kliknięciu na jakikolwiek system nie widzę sterowników pod LAN/Ethernet. Są tylko pod Wi- Fi.

Instalowałeś te wszystkie rzeczy, które są na tej stronce? Wg mnie w nowym laptopie powinno wszystko chodzić od razu…

Właśnie z tej strony ściągałem i też nie widziałem sterowników pod Lan. Możliwe jest, że dzieje się tak dlatego bo nie mam zainstalowanego SP2?

Bez SP2 ludziom też działał LAN :stuck_out_tongue: Także nie wiem co może dolegać Twojemu komputerowi. Szczególnie, że jest nowy.

Pozostaje Ci czekać na kogoś bardziej ogarniętego w temacie.

Możliwe jest to, że niezaistalowana jest płyta główna a karta sieciowa od LANa jest z nią zintegrowana? Czy można jakoś sprawdzić czy sterowniki do płyty głównej są zainstalowane?

Witam ten sam problem miałem … Znalazłem na szczęście w google link:

http://laptop-driver-download.blogspot. … ws-xp.html

gdzie jest sterownik do LAN

nie rozumiem czemu go nie ma na stronie HP …

Pozdrawiam