Sterowniki do kontrolera usb na chipsecie VIA

Gdzie mogę ściągnąć najnowsze sterowniki do tego kontrolera? Dokładnie to jest ten: https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=4018

Jaki system? Systemy od XP (SP1) wzwyż już mają sterowniki USB.

Prawdę rzecze adam749. Sam instalowałem coś takiego siostrze, bo w płycie głównej ma USB 1.1. Powinien śmigać na sterach z Windy - siostra ma SP2. Nie śmigał. Odnalazłem do tego jakieś oddzielne sterowniki, ale też nie chce działać. Winda go rozpoznaje, bo po podłączeniu czegokolwiek do USB1.1 wyskakuje komunikat, że urządzenie będzie działało wolniej i że lepiej się przepiąć pod szybsze gniazdo. Tyle że po przepięciu nie dzieje się nic ;/ Ale zauważyłem, że ten kontroler działa jeśli urządzenie podpięte niejako “wymusza” połączenie, np. telefon komórkowy albo cyfrówka, gdzie mamy możliwość wyboru opcji, że teraz chcemy się łączyć z PeCetem. Więc pendrivy dalej lecą na USB1.1, ale przynajmniej fotki można zrzucać z ludzką prędkością :wink:

A jeszcze co do moich poszukiwań w temacie tego kontrolera - dużo ludzi narzekało na te z chipsetem VIA, więc chyba po prostu ten typ tak ma ;/