Sterowniki do Laptopa HP dv6420ew WIN XP

Od 2-3 dni męczę się z instalacją sterowników do tego lapka, no i postęp jest bo z 10 nieznanych urządzeń zostały 4 + 1 nie działająca karta dźwiękowa, bo sterownik nie odpowiada czy coś pod ten deseń :slight_smile:

Menadżer urządzeń:

http://images22.fotosik.pl/176/1b7d8ea299c5d2ed.jpg

podejrzewam że 2 z pośród tych nieznanych urządzeń to Bluetooth i Karata WiFi a reszta jest mi nieznana :expressionless:

KoloKarolo a dlaczego nie patrzyłeś na stronę ze sterownikami HP.

na jakim chipsecie jest płyta główna lapa??

grzegorzch, jak bym nie zaglądał na stronę producenta to bym niemiał zainstalowanych żadnych sterowników :slight_smile: a co do chipsetu to chyba nForce, a jeśli nie to nie mam pojęcia :confused: Sprawdzę, może w Everescie będą wyświetlane nazwy urządzeń zrozumiale dla człowieka ;]

P.S.Jednak cofam to co powiedziałem, kompletnie się nie znam i nie umiem w tym zgiełku czego kolwiek znaleźć, a program nie zna chipsetu płyty głównej i nie ma supportu.

Znalazłem coś takieego:

Mikro układ płyty głównej

Opis urządzenia

Mostek północny (Northbridge): Intel Calistoga i945GM/PM

Mostek południowy (Southbridge): Intel 82801GBM ICH7-M

  • Karta Sieciowa raczej nie dziala :confused:

A co do strony producenta to to jest śmiech a nie wsparcie ^^ 6 sterowników do jedynago słusznego systemu operacyjnego…

KoloKarolo laptop jest sprzedawany z systemem Microsoft Windows Vista Home Premium więc do tego systemu jest na stronie producenta komplet sterowników.

Jak bym chcial sterowniki Dla Visty to bym się nie pytał o sterowniki dla XP :slight_smile: A więc mówie jeszcze raz, że ja poszukuje sterowników pod XP.

Wiesz co napisałeś Kolo "Sterowniki do laptopa HP…"trzeba się domyślać o jaki system chodzi? Pisze się jednoznacznie STEROWNIKI DO LAPTOPA HP POD SYSTEM XP!

wszystkie stery znajdziesz na stronie http://www.intel.com dział download, jeśli chodzi o kartę wi-fi to masz do wyboru właściwie 3 popularne modele, artheros, broadcom, intel pro wireless. aby uruchomić dźwięk intel hd (azalia) potrzebujesz stosownego patcha pod windows xp KBxxxxxxx.

Ooops, rzeczywiście nie napisałem nigdzie że potrzebuje sterowników do XP :x bardzo przepraszam, pisałem ten temat 3 razy i wkońcu zapomniałem, a co do tematu to rzeczywiście znalazłem gdzieś tam patha i dźwięk działa :slight_smile: teraz poinstaluje sterowniki intela i napisze jak mi poszło ;]

Karta WiFi jest Broadcomu ale nie mam pojęcia jaki do niej potrzebny sterownik już parę testowałem ale nic.

Nie weim co to za urządzenie z HP i Kontroler, nie mam pojęcia jakie sterowniki do sieciówki i bluetootha.

jesteś pewien ?? strona hp mówi że jest to intel pro wireless

hp to jest bluetooth, kontroler - sterowniki do chipsetu (intel)

http://www.soft32.com/download_183400.html

a lepiej tu:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/gene … ob-39524-1

jeśli chodzi o sieć przewodową to jest to na pewno realtek. (sprawdź w evereście).

No to ja tam nie wiem jaka to karta jest spróbuje sterowniki intela, tylko które bo ich jest około 10 :slight_smile: Bluetooth się ściąga a everest mówi o sieci tyle

Sieć:

Karta sieciowa WAN (PPP/SLIP) Interface (83.27.242.70) - Tylko, że to jest połączenie Neostrady TP.

Modem HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP

A w głównych oknach programu klikłem sieć i mam tam Sieć Windows PPP to właśnie neostrada i Sieć PCI / PnP i gdy na to nacisnę to pojawiają się 2 ikonki których już klękniecie nic nie daje:

Opis urządzenia Typ

Kontroler Ethernet [NoDB] PCI

Kontroler sieci [NoDB] PCI

intel pro wireless

http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … 0〈=eng

najłatwiej jest zdjąć zaślepkę przykrywającą pamięć i sprawdzić jaka to karta wifi.

Nie będę w środku nic grzebać raczej. Bluetooth zainstalowany i w Wireless Assistant jest ON, tylko jak klikam na to to mówi ze nie może znaleźć urządzenia bluetooth, ale to chyba jest ze niema np. komórki z włączonym bluetoothem w pobliżu, tak?

nic się nie grzebie odkręca się 2 śrubki na płytce gdzie jest namalowana ikonka kości pamięci obok banków znajduje się interfejs mini pc express i tam wsadzona jest karta wi-fi - żadna filozofia.

Wszystko jest ok :slight_smile: karta WiFi działa tylko teraz mam tą magistrale i kontroler Ethernet nie zainstalowany jeszcze.

na stronie intela są sterowniki tj. inf-y dotyczące systemu.

co do sieciówki to w specyfikacji był wymieniony standard 10/100mb czy 10/100/1000mb ??

To co pokazuje teraz to 400Mbps ale teraz popatrzyłem że to jest port firewire (czy cuś :slight_smile: ) a co jest w specyfikacji to:

komunikacja

Bluetooth

LAN Base-T 10/100Mbit

modem V.92

WiFi 802.11a/b/g

ściągnij stery do Visty i zobacz do jakiego sprzętu LAN są te sterowniki.

Ale niema żadnych sterowników do Visty dla tego urządzenia. Szukałem “LAN Base-T 10/100Mbit” w google ale znalazło mi tylko specyfikacje komputerów z tą kartą. I co to są te inf-y bo ja nie mam pojęcia co ściągnąc aby znikło to 1 urządzenie (magistrala) może gdy zainstaluje to to wykryję też kartę.

Muszą być ! Skoro na laptopie jest pre instalowana Vista!Szukaj “Kolo” szukaj!!!“technik” odwala za ciebie robotę!