Sterowniki do Lexmark X 70

(Slawcio 100) #1

A dokładniej do faxu tego kombajnu. Sterowniki drukarki pasują z X 85 (wygląda tak samo jak X 70 tylko ma wyświetlacz), może i z Fax- u też będą pasowały. Przy okazji może ktoś wie jak ją ustawić, bo ma także obcję wyślj email. [-o<

(Dimatheus) #2

Witaj !!

Jeśli chodzi o fax'y w urządzeniach wielofunkcyjnych, to nie wymagają one sterowników. Zwykle na urządzeniu jest przycisk fax, więc po podłączeniu urządzenia do linii telefonicznej wkładasz dokument do skanu, wpisujesz numer i przycisk Fax, no i się wysyła. Wyjątkiem od tej sytuacji jest wysyłanie faxu z poziomu komputera - wtedy drukarka musi być podłączona bezpośrednio do kompa (na przykład przez USB) - potrzebujesz wtedy pełnego pakietu instalacyjnego dla urządzenia - atego najlepiej poszukać na stronie producenta - Lexmark

To jest opcja wykorzystywana, gdy drukarka podłączona jest nie bezpośrednio do komputera, a jako drukarka sieciowa. Opcja ta umożliwia wysyłanie utworzonych skanów jako załączników do e-mail'a wysyłanych na podany adres.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

(Slawcio 100) #3

Witam

To widocznie ja mam jakieś "cudo" :o bo już chciałem wysłac fax, a ona "włóż płytę ze sterownikami na płycie CD". Posiadam numer tel. internetowego i mam publiczny adre IP. Jest podłączony przez USB do komputera. Na tej stronie przesłanej przez Dimatheus-a nie ma sterowników fax- u a tylko drukarki. Wiem bo właśnie z tej strony je zainstalowałem dlatego potrzebuję pełnego pakietu instalacyjnego :wink: