Sterowniki do monitora hivision

(Kamil3k2) #1

Witam :slight_smile: mam problem :frowning: nie dostałem do monitora sterowników ... a na necie nigdzie nie moge znaleźć :confused: czy mógłbym mi ktoś dać linka do sterów ?:> mój monitor to Hivision CT1772PF z góry thx

(niezDarek) #2

a po co ci sterowniki do monitora ??

może potrzebujesz sterowników do karty graficznej ??

(Kamil3k2) #3

sterowniki do karty graficznej mam... ale potrzebuje do monitora bo wydaje mi sie że to przez ich brak mam mniej fps w grach wziąłem ( płyte główną karte graficzną ram i pricesor do kolegi ) podłączyłem tylko do jego zasilacza i dysku i on miał cały czas ponad 100 fps w grze counter strike ... a u mnie jest od 20 - 50 ;/ no to albo przez zasilacz to jest spowodowany albo przez sterowniki do monitora które kolega posiada a ja nie

(niezDarek) #4

żaden monitor nie potrzebuje sterowników

(Kamil3k2) #5

sry za 2 posty..

(Kamil3k2) #6

a to dziwne... bo u mnie gdy wchodze w zakładke ekran to pisze że nie znane urządzenie :> a wszyscy koledzy co mają poinstalowane sterowniki to im wyświetla wszystkie dane i wogole gry im płynniej wyświetla ... pozatym ja tylko prosze o pomoc w znalezieniu sterownikow a nie o uwagi że nie potrzeba mi

(niezDarek) #7

do jakich niby monitorów mają zainstalowane sterowniki ?? czasami bywa że windows nie przypisuje nazwy monitora(szczególnie dla monitorów mniej znanych firm) ale zainstaluj np.everest i ci pokarze jaki masz monitor nawet mi pokazuje datę produkcji

(Dudek95) #8

Może karta graficzna ci nie wyrabia? podaj model.

Sterowniki do monitora... hahaha xD

(Kamil3k2) #9

radeon 9550 128/128 sterowniki mam omegi 2.5.67 sterownikow juz przetestowałem miliardy :slight_smile: i na żadnych nie mam wiecej niz 50 fps... nie wiem z czego sie śmiejesz ? :> przecierz sterowniki do monitora muszą byc zainstalowane żeby mógł on poprawie i efektywnie oraz dynamicznie wyświetlać obraz .. jak do myszki i klawiatury dodają sterowniki to do monitora ma nie być ? :> nie wiesz to milcz

(Dudek95) #10

Na tej karcie co masz to więcej nie uciągniesz tych fpsów... co ty chcesz 100fpsów ? :lol:

Kolega z IRCa chciał dodać:

Jedynie to, że - jeśli nie za bardzo sam sie znasz na działaniu sprzętu to lepiej w ogóle nie zadawaj takich pytań jak i próśb - NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK STEROWNIKI DO MONITORA!

(Unknown 88) #11

Dać mu wódki dobrze mówi !!

(Kamil3k2) #12

ogólnie chodzi o to że w moim kompie padła mi płyta główna :slight_smile: i siedzialem na brata kompie on miał tam gf4 mx i na jego kompie miałem 60 fps cały czas... chociarz grafa juz staroc a tutaj gdzie grafa kilka krotnie razy lepsza mam mniej fps i Ty mi jeszcze mowisz że mi nie uciagnie wiecej.. weź przestań :confused: pozatym czemu inni moi koledzy mają dołączoną płytke do monitora na której są drivery do niego :wink: na początku myślałem że to wina grafiki.. pożyczyłem od kolegi gf 6200 też 128/128 i dalej >50 fps... no to wkońcu płyte główną przetestowałem u niego ( do mojej płyty głównej z moją grafą moim prockiem i moim ramem ) podpiołem tylko pod jego dysk i pod jego zasilacz i wtedy było ponad 200 fps cały czas więc mam 2 możliwosci .. albo zasilacz albo sterowniki do monitora bo niczym innym to sie nie różniło zasilacz zmieniłem.. nie przyniosło żadnego efektu to co pozostało ?! jego dysk mi daje wiecej fpsów ?! wątpliwe jedynym wyjściem pozostaje to że on ma takie coś jak sterowniki do monitora i ma je zainstlowane a ja tego nie mam wiec próbuje tak owe zdobyc

(niezDarek) #13

a w jakiej to niby grze miałeś 200 fps

(Kamil3k2) #14

Counter Strike 1.6 Steam :slight_smile: w menue bylo nawet i 250 fps a w grze poniżej 150 nie spadało średnio 200 było więc nie mówicie mi że ta karta nie uciagnie bo wy chyba karty sobie pomyliliście :> albo gry... cs ma wymagania minimalne cpu 500 mhz grafe 32 mb i 256 ramu ja mam procke 2.0 grafe 128 ramu 1 gb :wink:

(Dudek95) #15

Nie no koleś wymiatasz, proponuje powtórzenie z 4-6klasy tematu budowy komputera.

250fps... to ty musisz mieć kartę lepszą niż gf9800...

(niezDarek) #16

na nowych GEFORCEach może tyle wyciągniesz a nie na takiej karcie graficznej,a zresztą człowiek nie jest w stanie powyżej 70 klatek na sekundę a 40 fps to obraza dobry i wyraźny bez większych zauważalnych przeskoków

sprawdź może jeszcze na jakiej rozdzielczości ty grasz a na jakiej miałeś te ponad 200 fps

a może twój kolega dostał płyte do monitora z oprogramowaniem tego typu:

Pixel Persistence Analyzer

Tester Monitora

Nokia Monitor Test

?? ?? ??

(Kamil3k2) #17

zrobić Ci screena ? :> jak na moich rzeczach i kumpla mam 250 fps ?:> a w grze minimum 150 ?:> skoro nie wierzysz ? weź pomysl skoro gra ma wymagania grafy 32 mb a procka 500 mhz i powinno sie miec 50-60 fpsow zeby było mozna pograc no to ja na takim sprzecie jak ja mam spokojnie wyciagam te 150 fps a w czasem 250 :slight_smile: jak nie wierzysz screena Ci dam i sie ucisz

nie devil to nie takie coś o czym Ty mówisz on ma poprostu sterowniki bo psize Drivers ... i to nie są do karty graficznej :wink: a 40 fpsow w counter striku to jest nie zdatne do gry :slight_smile: wydaje mi sie ze nigdy w nią nie grałes :> żeby dobrze pograć to trzeba miec 100 fpsow minimalnie ale jak wy sie nie znacie to sobie gadajcie dalej ja tylko was poprosiłem o sterowniki a skoro nie umie nikt znaleźc to trudno .. 0 umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem ;/ ja prosze o sterowniki a ten sie pyta o co innego -..-

(niezDarek) #18

a zrób chętnie zobaczę tak dużą liczbę fps w grze tylko ilość klatek na sekundę mierz programemFraps bo on jest wiarygodny

(Blastboy) #19

Akurat sam mam ten monitor i jeżeli nie masz sterowników do grafiki wyłączających EDID to sterowniki do monitora są bardzo przydatne. Szczególnie w starszych sterach od grafiki było to zauważalne, nie można było ustawic wyższego odświeżania niż 60Hz. Na monitorach klasy CRT widac roznice nawet miedzy 75Hz i 85Hz. Jeżeli chcesz sterowniki to daj mi maila na PW, to wyślę ci je zrarowane.