Sterowniki do monitora LG W2246

Potrzebuje sterowników do tego monitora ( patrz temat ) żebym mógł wybrać rozdzielczość HD.

Przy moich sterownikach jest max 1600x1200 a nie wiem skąd pobrać żeby było na full HD.

Mam tutaj jednego linka http://www.lg.com/pl/support/product/su … t-profile#

tylko ze jak to ściągam, szukam pliku .inf biorę na niego prawym i zainstaluj po czym mi się wyświetla ze " WYBRANY PLIK .INF NIE OBSŁUGUJE TEJ METODY INSTALACJI" coś takiego…

wiec jak ktoś by miał jakieś dobre stery do tego monitora… link proszę.

Nie wiem także czy to zależy od sterowników karty graficznej czy sterowników monitora.

Moja karta graficzna to GeForce GTX 550 ti 1gb

@edit w miarę poprawione na polski…

iceexd ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jaki jest zainstalowany system operacyjny?

Windows 7 64 bit

Spróbuj przez Menedżer urządzeń>aktualizacja sterownika i wskaż mu plik inf

Nic nie dało… dalej max to 1600x1200.

Jakieś inne propozycje czemu mi nie wyszukuje 1900x1000 ?

@edit http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/C … -3207.html

Macie tutaj opis tego monitora, może to wam pomoże.

Pobierz sterowniki do karty graficznej ze strony NVidii.

Pobrałem właśnie. Mam najnowsze i dalej maksymalna to 1600x1200.

A próbowałeś sterowników z różnych wersji tego monitora?

Tak, wszystkie te sterowniki są takie same (chyba) bo i tak mi się nic nie zmieniło po zainstalowaniu innych.

Na innym forum użytkownik odpisał mi takie coś

"Po pierwsze sprawdź czy twój monitor ma wejście cyfrowe. HDMI lub dvi

Po drugie jeśli już ma wejście cyfrowe sprawdź czy z niego korzystasz, w zestawie z monitorem miałeś zwykły kabel VGA zapewne.

edit: mogę się mylić, nie znam się dobrze na monitorach ;]

Po trzecie jeśli masz kabel vga to czeka cie kupno cyfrowego, a jeśli nie masz złącza cyfrowego to odsyłam na forum elektroda tam ktoś zapuszczał full hd przez vga."

W tym monitorze nie ma ani HDMI ani DVI i stąd moje pytanie:

Co ja mogę zrobić żebym miał te full HD jak nie mam tych wejść HDMI i DVI

Posiadam monitor o podobnych parametrach (LG E2240S), również z samym wyjściem D-Sub i nie mam problemów z rozdzielczością natywną, czyli 1920x1080.

Nie mam pomysłu już co mogę zrobić.

Może powinienem się zgłosić do sprzedawcy monitora ?

Próbowałeś zmianiać rozdzielczość przez panel kontrolny Nvidii? Masz możliwość podpięcia do monitora jakiegoś innego komputera?

Tak próbowałem, mam stary komputer który na 100% by nie ogarnął takiej rozdzielczości.

Jeżeli podłączysz monitor kiepskim kabelkiem vga, to tak jest, nawet po wymuszeniu natywnej rozdzielczości w panelu sterowników karty graficznej obraz może skakać lub rozmywać się.

Geforce 2 na pewno ogarnia taką rozdzielczość…

Tylko że na moim starym komputerze jest grafa radeon 9550 128 mb

Cytat z forum pclab, znalazłem w googlu…

Bardzo prawdopodobne że to prawda, bo w ~2001 roku, rozdzielczości 1600+ na dużych crt nie były niczym niezwykłym, a maksymalne potrafiły przekraczać 2k

Obecnie nie mam jednak możliwości podłączenia tego monitora do innego komputera.

A wiecie co jest najciekawsze ?

Wchodzę w panel nividii —> zmiana rozdzielczości —> Dostosuj —> Wybieram tutaj 1920x1080

i działa ta rozdzielczość dopóki nie wejdę jakaś grę.

i nawet jak dam na pulpit prawym, wybiorę rozdzielczość ekranu i tam się pojawia to 1920x1080 na ten czas, aż nie zmienię spowrotem na 1600x1024.

Dam parę SS’ów :

http://imageshack.us/photo/my-images/72 … uu1ha.png/

http://imageshack.us/photo/my-images/54 … uu2qa.png/

Dodane 17.02.2012 (Pt) 15:30

Sorka że trochę mało widać, mam nadzieje że się przyjrzycie.

Ewidentnie coś nie tak ze sterownikami od monitora, na drugim screenie (pozycja Ekran) powinien widnieć model. Przydałoby się załatwić oryginalną płytę ze sterownikami.

Mam oryginalną płytę od monitora.

Taką czarną jak w linku parę postów wyżej.

W sumie to spróbuje zainstalować te sterowniki z płyty.

Dodane 17.02.2012 (Pt) 17:50

Mam zainstalować Analog czy Digital ? Prosiłbym o szybka odpowiedź.

Dodane 17.02.2012 (Pt) 18:16

JEST ! Zainstalowałem sterowniki z płyty i zadziałało, mam full hd, dzięki wszystkim za pomoc !