Sterowniki do Nvidia przez automatix

Podczas instalacji sterowników do NVidia przez automatix2, wyskoczył taki błąd:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c07 … 76f29.html

Co on oznacza i czy mogę kliknąć ok? :slight_smile:

Oczywiście, że możesz.

To jest jedynie ostrzeżenie, że w przypadku, gdyby coś się stało możesz przywrócić oryginalną konfigurację xorg.conf.

Na przykład, jeśli grafika z jakichś przyczyn nie pójdzie, wówczas wpisujesz w konsoli automatix-nvidia-restore i po kłopocie.

Myślę, że dobrym pomysłem jest spisanie gdzieś sobie tej komendy.

Tak na wszelki wypadek

przemkoz jeśli coś nie pójdzie wystarczy, że wpiszę:

I przywróci mi poprzednią, dobrą konfigurację :?:

Tak jest napisane w komunikacie.

Ja osobiście z tej komendy nie korzystałem, ponieważ mam ATI :wink:

U mnie są zresztą podobne komendy, których nigdy nie użyłem.

Słyszałem jednak, że to działa.

Aczkolwiek nie ufam różnym pomocnikom i w przypadku, kiedy robię coś takiego jak Ty, robię sobie kopię zapasową pliku konfiguracyjnego xorg.conf (/etc/X11).

Teoretycznie każda instalacja sterowników tworzy kopię zapasową, ale lepiej się czuję, kiedy osobiście to zrobię. A później po prostu kopiuję i po kłopocie (w konsoli najszybciej się pracuje za pomocą mc oczywiście).

Czy ta odpowiedź skłoni Cię do zainstalowania sterów? Z tego co wiem, to na pewno wielu problemów nie powinieneś mieć

Wystąpiły małe problemy, lecz wybrałem opcję Recovery mode i wpisałem tą komendę, zrobiłem reboot i jest ok. :ok: :slight_smile: :slight_smile:

Przy okazji jeszcze jedno pytanie o automatixa - zainstalowałem Wine oraz Skype, ale nigdzie ma skrótów do nich… ;/ Skąd je teraz wziąć?

Do Wine chyba nie ma skrótu… Wywołujesz go spod konsoli wine aplikacja.exe ew. ustawiasz w nautilusie otwieranie plików exe przez wine. Co do skype - zrób sobie dowiązanie, komenda do uruchomienia to po prostu skype.

PZDR

Raczej nie dowiązanie, ale aktywator. W poleceniu piszesz “skype”

a gdy chcesz cos przez wine otworzyc klikasz prawym “otwórz za pomocą wine” albo coś takiego ( jeśli używasz gnome, nie wiem jak jest w KDE ;))

Krzychuu chyba wiesz gdzie tego skupa zainstalowałeś ??

przykładowo ja mam tak zainstalowane.

wpisuje w konsoli

cd /home/dawid/.wine/drive_c/ProgramFiles/folder z grą/gra/

szukam jak nazywqa się plik exe i wpisuje

wine gra.exe

PS

poco instalujesz skype przez wine ? jak jest wersja linuxowa ?

rany ludzie na kiego używacie takiego syfu jak automatix? Instalacja sterowników nvidii sprowadza sie od instalacji jednego pakietu w synapticu i zmiany wpisu w xorgu a wy sie dziwicie że wam system pada jak używacie ■■■■■■■ wie czego…

ale może nie wszyscy wolą takie metody jak ty