Sterowniki do płyty głównej

Witam. Mam pewien problem z portem USB ( nie wykrywało mi urządzenia usb, odinstalowałem sterowniki od USB, nie myśląc o konsekwencjach -.- ) dlatego poszukuję sterowników do płyty głównej INTEL DG965RY, w celu naprawienia tego problemu. Da rade je gdzieś znalezc na necie? Prawdopodobnie są na stronie INTELa " http://downloadcenter.intel.com/filter_ … bmit=Go%21 ", ale jestem na tyle głupi, że nie wiem co dokładnie mam sciągnąć… Pomożecie?

Przeinstaluj najpierw te od chipsetu.

Na TEJ stronie - punkt 4 (Chipset INF Update utility).

P.s.

Powinieneś to mieć w zestawie sterowników na płytce.

mam problem z grą Hard Truch Tycoon. Nie można jej uruchomić i wyskakuje komunikat że brakuje “3D driver” Przypuszczam że jest to sterownik od grafiki. Czy jest możliwe że mój komputer nie obsługuje tego?

A jaka konfiguracja komputera? Sam instalowałęś system i sterowniki?

nie miałem żadnych sterowników, wszystko ściągałem z internetu

Czyli jeszcze jedno - grafika zintegrowana? czy dołożona karta? ( wygląda mi na to, że zintegrowana…)

Czy instalowałeś Intelowskie sterowniki do zintegrowanej grafiki? Jeśli nie - to w linku który podałem też są do wyboru.

P.s.

Lepsza będzie grafika na karcie - nie ma co porównywać ze zintegrowaną ( masz złącze kart PCI-E x16 - wchodzą nowe karty)

to grafika zintegrowana, ja nie wiem jakie mam złącze. Możesz mi przysłać ten link ze sterownikami? Szukałem już na stronie intela i nie znalazł mi żadnych. A tak wygląda moja płyta

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej

Nazwa płyty głównej IBM 8183VZT

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 800 MHz

Przepustowość 6400 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

DRAM:FSB Ratio 1:1

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 400 MHz

Przepustowość [TRIAL VERSION] MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali Intel Hub Interface

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 267 MB/sek