Sterowniki do sata2

(Mrzwiru) #1

witam, mam pytanie... ktore sterowniki mam zintegrowac z plytką windowsa ? bo mam foldery floppy32 floppy64 i normlane setup.exe... i nie wiem ktore wgrac... wgralem caly folder i pisało mi ze jakis tam plik jest uszkodzony podczas instalacji :frowning: juz od paru dni sie mecze z tym dyskiem... została mi ostatnia płytka CD

(Technik Elektro) #2

jest w tym katalogu plik z rozszerzeniem inf ?? 32 - wersja 32bitowa.

a sklepu nie masz w okolicy ??

(Mrzwiru) #3

mam ale już 6 płyt nagrałem z windowsem... teraz wrzuciłem stery ze strony gigabyte i zobaczę

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 16:08

witam, to znowu ja... zainstalowałem windowsa z sp2 na sata2 wszystko poszło dobrze i gdy ładuje się system pojawia się bluescreen i komputer się restartuje Smuteczek wiecie co to może być ?

(JNJN) #4

zwiru

Proszę używać polskich znaków, opcja zmień i popraw posty.JNJN

(Mrzwiru) #5

już udało mi sie sprawdzić jaki to błąd... Pisze tam coś takiego

"A problem has been detected and windows has benn shut down to cos tam damage to your computer" i dalej coś pisało żebym przeskanował kompa czy nie ma wirusów i kod błędu "STOP:0x0000007b ( 0xf78a2524, 0xc0000054, 0x000000. 0x000000) Przecież nie mam żadnego wirusa bo tworzyłem nowe partycje a dysk jest nowy :frowning:

(Technik Elektro) #6

poczytaj :

http://www.google.pl/search?q=0x0000007 ... =firefox-a

(Mrzwiru) #7

a da rade uruchomic chkdsk przed tym ? bo tak mi pisze na bluescreenie

(Technik Elektro) #8

tak z konsoli odzyskiwania.

(Mrzwiru) #9

ale to chyba nie ma sensu... przecież system jest świeży...

Złączono Posta : 21.11.2007 (Sro) 16:42

dokładnie ten błąd wygląda tak http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 52675924e8

(Technik Elektro) #10

masz inny dysk twardy ??

(Mrzwiru) #11

mam... własnie na nim siedze ale to jest dysk IDE

(Technik Elektro) #12

a masz zainstalowane sterowniki do sata w tym systemie i widzisz nowy dysk twardy ??

(Mrzwiru) #13

mam zainstalowane sterowniki... w biosie pisze mi ze ide mam tylko cdroma a pozniej jest pakazany moj dysk i pisze click f10 to RAID config czy cos takiego...

(Technik Elektro) #14

czy system widzi dysk twardy nie BIOS !!

(Mrzwiru) #15

no więc w biosie pisze mi Ide Channel 0 master [none]

i przed botowaniem mam ekran i tam jest moj dysk i tam jakies informacje i dalej pisze Pri. master disc: None .... nie wiem jak to jest... przecież system sie zaczyna ładować...

(Technik Elektro) #16

co ty za głupoty wypisujesz ?? korzystasz z systemu na dysku IDE. proste pytanie - czy owy system ma zainstalowane sterowniki sata oraz system widzi ten nowy dysk ?? nie bios !!

(Mrzwiru) #17

acha o to ci chodzi... no więc tak.. jak uruchomie system ze starego dysku to widze partycje z tamtego...