Sterowniki do sieciówek(Lan i WiFi)+laptop

(Bolo92) #1

Szukałem, ale jakoś nie znajdywałem dobrych.

Laptop z USA, oryginał Vista ale ja poprosiłem Tatę o XP Pro PL no to powiedział że straci i kupił.

Doszło z tym że teraz Vista to jak najbardziej ze sterami a XP ciężko.

Sprzet do jakiego najbardziej chce mieć sterowniki to

nVIDIA MCP67 - Lan Controller (PHY: Realtek RTL8201CL/CP)

Szukałem już na stronach nVidi i Realteka ale nic nie znalazłem, jedynie pdfa i ODBC(coś z bazą danych)

Broadcom BCM4321AG-tutaj też szukałem ale znalazłem tylko informacje instalatora i żadnego exe nie było :frowning:

Dziwne bo żadnych płyt nie było, Viste to kuzyn miał wziąść ale reszta chyba powinna być(Płyta główna, Grafika itp. a tu nic).

Ściągam teraz pod płytę główną ale to 100mb a transfer 20KB/s bo tylko na nVidi było i kiepsko to ciągne :frowning:

Ale też wątpie, że płyta zahaczy o tą Ethernet, chociaż całkiem możliwe.

(Seba86mu) #2

Jaki to laptop ? (producent, model)

(Bolo92) #3

Hp pavilion dv9730us

Na stronie HP byłem to tam za wiele tych sterowników nie ma, do sieci HP Wlan Assistance i jakieś takie.

Teraz nie mogę znaleźć do karty dźwiękowej no i coś jest z tą bezprzewodówką.

Karta dźwiękowa Conexant Cx20561 @ nVIDIA MCP67 - High Definition Audio Controller

Na stronie Conexant to jakoś dziwne jest ;/

Znaczy z tymi sieciowkami już sobie poradziłem.

Z tą Lan, a Broadcom nie chce się właczyć, a niby sterowniki są ;/

(Seba86mu) #4

Bolo92 , najpierw zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj poprawkę Microsoftu do kart dźwiękowych HD -> Microsoft UAA Bus Driver.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Kolejno zainstaluj sterowniki do karty graficznej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Teraz zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Co do kart sieciowych spróbuj zainstalować -> ten sterownik, albo ten sterownik, albo ten sterownik. Ewentualnie te trzy naraz.

P.S. Aby pobrać powyższe sterowniki kliknij na przycisku Download only >>.

Instaluj wszystko w kolejności takiej, jak podałem.

(Bolo92) #5

Próbuje wywalać te co poinstalowałem i zainstalować dokładnie jak Ty mi piszesz :slight_smile:

Nie no tutaj niewiele pasuje... Napisałem do obsługi technicznej i wysłała mi link :slight_smile:

Z tym, że to podała mi na Viste chociaż pisałem wyraźnie że chce do XP, a ja skasowałem partycje Vista recovery a płytki nie mam ;/ Pozatym jakoś mi się nie marzy mulić laptopa dwa razy bo zrobili taki system i chcą go teraz wprowadzić robiąc na złość użytkownikom.

7e7224f60d8ccd70m.png

Zrobiłem z tymi wszystkimi od Ciebie(poza Chipsetem bo nie poszedł, karta graficzna też ale to z innej instalki chipsetu mi się może uda zainstalować, odznacze reszte i samą karte.

Dobra, Dźwiek i za niedługo testuje czytnik kart i nagrywarke :slight_smile: Z ważniejszych chodzi, szkoda że dźwiek nie no ale jakoś damy rade póki co.

(Grzegorzkawa) #6

Witaj seba86mu

Czy to co radziłeś bolo również się będzie tyczyć dv9023us?

(Klusia25) #7

Sprawdz te powinny pasowac

Dzwiek Conexant

Dzwiek

Modem Conexant

Modem

Wireless Atheros

Wlan

Grafika

GRAFIKA