Sterowniki do starej karty graficznej. [ATI RADEON HD2600 PRO]

Witam, mam problem z starym komputerem, mianowicie sterowniki do karty nie działają, komp jest podpięty pod monitor VGA 1600x900, jego karta to Gigabyte ATI Radeon hd2600 pro, i zawsze działała ok, pewnego razu padł sterownik, więc przywróciłem stary, i teraz sytuacja powróciła, tyle że to nic już nie daje, odinstalowałem sterownik i instalowałem na nowo, instalowałem sterowniki z 2005,2008,2011 roku i nic, proszę pomocy. Reszta PC to :

  • płyta - P5GC-MX/GBL
  • ram - 3gb ddr2 ( nie znam szybkości i opóźnienia )
  • procesor - Intel Pentium Dual CPU E(i dalej nie znam)

A jaki system operacyjny?

Zrobiłeś to zgodnie ze sztuką? Poradnik znajdziesz na forum.

A może komputer wymaga czyszczenia? (mechanicznego, nie programowego)
Bodaj na tym forum niedawno opisywany był przypadek, w którym ostatecznie za problemy z grafiką odpowiedzialne były zabrudzone kości RAM.
Odpal jakąś dystrybucję Linuxa z pendrive i jeśli wszystko będzie OK, wykluczy to problem sprzętowy.

Sprawdź na najnowszych z 2015 http://www110.zippyshare.com/v/CPm0Cksa/file.html

Wg tego tematu Microsoftowi coś się pomyliło i wgrywają się nie działające, więc poza wgraniem powyższych, konieczne może być również zablokowanie aktualizacji sterowników karty graficznej.

Faktycznie, nie mogę ustawić powyżej 720p, ale czy te sterowniki zadziałają skoro mam 2000 a nie 3000 ?

Sprawdzić nie zaszkodzi. Ten sterownik pochodzi z Windows Update dla karty HD3470, sam go wyciągnąłem.
Wg mnie pasują do każdej karty AMD DirectX10, czyli serie 2xxx-4xxx (z wyjątkiem HD2300, która jako jedyna w serii była pod DirectX9).

1 polubienie

Dobry do mojej karty, bo używam tego z Windows Update i na rozdzielczości 1360 x 768 (TV).

Full HD nie próbowałem bo pomimo że na kanałach wyświetla że to 1920x1088 to pewnie jest jakoś skalowane albo karta by nie dawała rady (z 8 lat ma i nie padła ale dawała znać że pada jak miałem XP / 7 - a ostatnio na Windows 10 przelatuje rzadko pojedynczy pas czarno-białych kropek).

Miałem HD 2600 Pro

pobierz driverbooster i pobierz aktualizacje potem strona amd drivers i software potem desktop radeon hd series hd 2000x series hd i potem twoj system i masz problem nie widzę po za tym mogę ci to zrobić przez team wiwier jak nie potrafisz