Sterowniki do tl-wn422g pod Ubuntu 7.10

Jak w opisie błagam o pomoc przy tych sterownikach. Dodam jeszcze że nie jestem zbyt wtajemniczony w linuxa (dopiero zaczynam) Więc prośba po mału i dokładnie :smiley:

Co to jest tl-wn422g? Skąd mamy wiedzieć do czego potrzebujesz sterowników? Napisz do czego szukasz sterowników, samo oznaczenie jakiegoś modelu niewiele mówi, przynajmniej mi niewiele mówi (osobiście domyślam się, że chodzi pewnie o kartę sieciową), a nie mam czasu szukać po sieci co oznacza tl-wn422g. Szanuj nasz czas. Zresztą to leży w twoim interesie - więcej konkretnych informacji, szybsza i konkretna odpowiedź.

Tak poza tym zainstaluj nowszą wersję systemu, bo po pierwsze ta wersja jest już dawno nie posiada wsparcia (nie pojawiają się aktualizacje bezpieczeństwa), po drugie na nowszej wersji to coś może działać bez potrzeby instalacji jakichkolwiek sterowników, ponieważ mogą być już zawarte w jądrze systemu i ich instalacja będzie zbędna.

Pozdrawiam!

a tak przy okazji,może czas na aktulaizacje distra co?bo ubuntu 7.10 już od dawna nie działa

Działać działa, repozytoria też są dostępne, jedynie system nie jest i nie będzie już aktualizowany. Jedyne wersje jakie posiadają jeszcze wsparcie to: 8.04 LTS (wsparcie do pierwszego kwartału 2011 roku), 9.10 (wsparcie do połowy 2011 roku) i najnowsze wersje - 10.04 LTS (wspracie do pierwszego kwartału 2013 roku) oraz 10.10 (najnowsza, wsparcie do połowy 2012 roku) - oczywiście mowa o edycjach desktopowych.

Pozdrawiam!

Pełna nazwa TP - Link TL-WG 422G

Dodane 05.11.2010 (Pt) 19:34

Mogę zaktualizować Tylko jaką wersje Ubuntu polecacie .

Ale nadal nie wiadomo co to jest. Karta sieciowa? Router? Czy może jakiś modem?

Patrz post wyżej.

Pozdrawiam!

Czemu akurat do 7.10 ? Nie możesz zaktualizować do wersji najnowszej ?? (10.10) .

Wersja 7.10 jest już dawnooo nie wspierana.

Pozdrawiam .

Aha mogę zaktualizować ale jest jedno ALE. Moje połączenie internetowe jest dosyć wolne jeśli chodzi o ściąganie (WIFI). Więc zależy to od objętości.

Możesz pobrać Ubuntu z torrentów. Możesz pobrać wersje minimalną i instalować resztę systemu ręcznie. Możesz poprosić kogoś ze znajomych, aby Ci pobrał Ubuntu lub zajrzeć na http://linux.pl/rozdajemy znaleźć kogoś z okolic twojej miejscowości i poprosić o płytę z Linuksem.

Pozdrawiam!

Dziękuje za pomoc ! Ta wiedza się przyda.