Sterowniki do Visty


(A1ex) #1

Witam, sciagam obecnie Viste Build 5472 (czyli najnowsza x86) i nie wiem, czy sa potrzebne jakies sterowniki do poprawnej pracy systemu. Moj sprzet to: AMD Athlon 64 3200+, 4x256 DDR400, Plyta gl. ASUS A8N-SLI Premium, GeForce 6600, SB Live! 24bit.

Rozumiem, ze do grafiki i muzyki sa sterowniki, ale np. do plyty glownej nie ma na stronie producenta. Wiec czy jest szansa, ze beda dzialac sterowniki od Windowsa XP x86? Czy jednak bedzie trzeba czekac na oficjalne stery od producenta plyty? (aha, jeszcze sa sterowniki do procesora, tzn to tej technologi C&Q, czy tez beda pasowac od WXP x86?).

PZDR, a1ex666


(WODZU) #2

Nie dam głowy ale ponoć Mały Miękki opracował do Visty zupełnie inny model sterowników. To dobre posunięcie dla producentów sprzętu. Wystarczy że napiszą że nie będzie sterowników Vista dla starszego sprzętu i klient chcąc nie chcąc będzie musiał kupić nowe graty. Z tego powodu narazie wstrzymałem się z planowaną wymianą komputera na nowy. Jeśli Vista nie zacznie pracować wydajnie i nie zmniejszy swoich wymagań to wogóle go nie kupię.


(Kosior6) #3

prezes firmy a widzisz mjesli M$ nie zmini technik marketingowych, to Ci który maja starsze sprzety, albo zostana porzy XPku, albo przesiąda sie na linuxa (jak ja) i tyle z tego bedzie :slight_smile:


(aero) #4

a1ex666 ta wersja systemu Windows Vista dostępna jest dla :

Również na stronie connect masz obszerne informacje przy linku do Visty, info gdzie zgłaszać problemy, i gdzie do kogo pisać o problemach celem uporania sobie z problemami , jeśli ściągnąłeś vistę z innego źródła , nikt Ci nie pomoże, bo masz pirata, poza tym jeśli chcesz się tylko pobawić tą betą dla pokazu przed kolegami że mam nowy system, którego tak naprawdę nie ma, to lepiej nie ściągaj tej wersji, mam z nią same kłopoty, mimo że jest szybka jak rakieta, explorer.exe zwiesza się z niewiadomych przyczyn, umnie w ciągu godziny musiałem restartować 15 razy system, mimo iż wszystkie stery zainstalowane, wszytsko działało ok, żaden ster nie zwalniał pracy systemu ... jednym słowem lipa, wywaliłem ten build po zgłoszeniu 15 błędów, czekam na lepszy model :lol:


(A1ex) #5

Więc chyba zostane przy Windowsie XP x64 narazie... Przynajmniej działa stabilnie, a ja nie lubie jak mi siś system wiesza... :smiley:


(Jarem18) #6

Ja wlasnie testuje ten build i ani razu mi sie nie zawiesil, jest naprawde super szybki, jezeli obslugiwalby jeszcze kilka programow i sterowniki bylyby lepiej dopracowane mogby zostac u mnie na stale. Mialem wczesniej build 5456 x64 po korym odechcialo mi sie testowania bet, ale 5472 x86 polecam!