Sterowniki i internet

Mój brat zwrócił się do mnie z prośbą o pomoc w zainstalowaniu internetu(oprogramowanie Vista), powiedział mi że kupił internet w Neti i ma problem z zainstalowaniem go, zadzwonił na infolinie i za czeli mu tłumaczyć co i jak ma zrobił i okazało się że może mieć wgrane złe sterowniki do karty sieciowej (realtek rtl8168/8111familypcl-gigabitethernetnic(ndis6.0)) . Szczerze pierwszy raz się z takim czymś spotkałam i nie wiem co zrobić jakie sterowniki? skąd je wziąć? czemu vista wszystko komplikuje?? Proszę o pomoc z góry dziękuje :slight_smile:

Witam. Również mam internet od Netii, tyle że ja dostałem od nich płytę instalacyjną. Po czym kiedy zainstalowałem ich oprogramowanie pokazał mi się komunikat ze aplikacja nie została zainstalowana poprawnie i 2 możliwości ZAINSTALUJ UŻYWAJĄC USTAWIEŃ ZALECANYCH i bodajże POMIŃ czy POZOSTAW. Dałem to pierwsze i wszytko działa normalnie, nie potrzebowałem żadnych sterowników.(A też mam Vistę)

Tu masz sterownik gdyby faktycznie był potrzebny : http://www.xpvistaworld.com/realtek_rtl8168_8111_family_pci_e_gigabit_ethernet_nic_ndis_6_0_958.htm

Jaki otrzymał modem,bo obecnie netia daje modemy które nie potrzebują karty sieciowej wystarczy port usb

Właśnie ja dostałem modem, nie wiem jak założyciel tematu… Mój to SAGEM fast 800-840… I mi przynajmniej działa wszystko bez zarzutów. :slight_smile:

Wiecie on wszystko dostał płytę, modem itd robił wszystko zgodnie z instrukcją ale nie mógł zadzwonił do Neti i tak mu powiedzieli. Próbowałam na wiele sposobów ale nie dało rady. Okey bardzo dziękuje za pomoc mam nadzieje że mi się uda. Pozdrawiam

Chyba znam odpowiedź na twoje pytanie. Mianowicie - co On ustawiał podczas instalacji modemu? Jakie wybrał typ połączenia? Na łączu TP SA, czy Netii? Bo to jest istotna różnica. Jeżeli posiadacie telefon od TP MUSI zaznaczyć usługę na łączu TP jeśli macie od Netii MUSI zaznaczyć Netię. Miałem już taki przypadek i kiedy zmieniłem na odpowiedni typ usługi wszystko działało poprawnie. Spróbujcie tym sposobem.