Sterowniki i problemy z częstotliwością wyświetlania

(Dam30) #1

Witam.

Mam problem ze sterownikami.

Wszystko zaczęło się po instalacji Metro 2033, kiedy to steam zaczął dogrywać jakieś ścierwa do sterowników.

Problem polega na tym, że gdy po załadowaniu windowsa 7 (okno wpisywania hasła) zamiast tego oto okna monitor pokazuje, że jest za wysoka częstotliwość odświeżania ekranu.

Gdy uruchamiam komputer w trybie awaryjnym wszystko jest ok.

Moja karta graficzna to GTS450, a monitor dość stary LG Flatron L1918s (bez panoramy).

Męczę się z tym już kolejny dzień. Odinstalowywałem sterowniki w trybie awaryjnym, instalowałem od nowa, czyściłem rejestr ze wszelkich danych o nvdidia, odinstalowałem dosłownie wszystko co mogłoby wskazywać na to, że to sterownik graficzny. Instalowałem wszystko od nowa i problem znowu się pojawiał. Sprawdzałem czy directx jest aktualny, zreinstalowałem nawet physX, chociaż nie wiem co by to mogło dać.

Proszę o jakieś rady.

Pozdrawiam.

Dodam też że monitor nie jest wykrywany tak jak powinien. Wcześniej pokazywało model monitora, w oknie zmiany rozdzielczości (tym windowsowym), a teraz już nie.

(Fanboj O) #2

Wydaje mi się, że zmieniło ci sterownik monitora. Spróbuj ręcznie przywrócić domyślny windowsowy "Monitor plug & play".

Po kolei.

Start

Panel sterowania

Ekran

Dopasuj rozdzielczość (po lewej stronie, na marginesie)

Ustawienia zaawansowane (link)

Monitor (zakładka)

Właściwości (przycisk)

Sterownik (zakładka)

Aktualizuj sterownik

"Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika"

"Pozwól mi wybrać z listy sterowników na moim komputerze"

I tu weź plug and play lub jakiś inny domyślny sterownik microsoftu.

(XMan) #3

Odinstaluj PhysX

lub sprawdź starsze sterowniki.

Sterowniki

32 bit:

http://www.nvidia.pl/object/win8-win7-w ... er-pl.html

64 bit:

http://www.nvidia.pl/object/win8-win7-w ... er-pl.html

(Dam30) #4

Historia kończy się na "Właściwości (przycisk)", ponieważ jest na szaro i nie mogę w niego kliknąć.

po5h.jpg

(XMan) #5

Sprawdzałeś sterowniki które p/w podałem ?

(Fanboj O) #6

Spróbuj wejść przez menedżer urządzeń do monitora, ewentualnie odinstalować coś co tam jest i zrestartować komputer.

(Dam30) #7

Tak zainstalowałem sterowniki, które podałeś, ale niestety nadal to samo.