Sterowniki - instalacja

(Zespol1) #1

Witam!

Po pierwsze mam problem: gdy gram np. w Wiedźmina po jakimś czasie gra sama wychodzi do Windows - co jest opisane na gram.pl - trzeba zainstalować poprawkę KB940105. I teraz pytanie - mam Vistę z SP1. Z tego co wiem ta poprawka jest od razu z SP1 - czy nie? ( Bo podczas instalacji, tzn próby :wink: , wywala mi błąd "ten program nie ma zastosowania do tego systemu" czy jakoś tak :stuck_out_tongue_winking_eye: ) Druga sprawa (wg gram.pl) - instalacja najnowszych sterowników. Moje pytania to:

1. Przy instalowaniu sterów do karty graf muszę odinstalować stare. Wtedy instaluję najnowsze stery i co potem z DirectX ?? Muszę instalować ponownie DX 10 ?? Jeżeli tak to skąd je pobrać ? Czy mogę zostawić te co mam ?

2. Jak to jest z instalowaniem sterów do płyty głównej. Muszę także odinstalować te stare ? Jeśli tak to jak to zrobić ?

3. Jeżeli mam kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną to wystarczy, że zainstaluje sterowniki do płyty głównej ?

Dzięki z góry i pozdrawiam :wink: .

(Michal Kolatek) #2

Trzeba

robisz tak, to samo z płytą gł

viewtopic.php?f=7&t=9838&start=0&st=0&sk=t&sd=a

po wszystkich sterach direct.

do dźwięku jest oddzielny.

viewtopic.php?f=22&t=215307

pewnie trzeba by pogrzebać w opcjach do aktualizacji, ale dokładnie nie wiem visty nie używam, ewentualne spytaj w dziele vista.

(XMan) #3

Próbowałeś zmienić zgodność systemu gry ??

(Zespol1) #4

"Próbowałeś zmienić zgodność systemu gry ??"

Nie próbowałem :wink:

Aha - ale tam nie jest jasno napisane - czy mam odinstalować stery do płyty głównej czy po prostu instalować od razu nowe ??

Dobra dzięki popróbuję. Jakby co będę pisał :wink: .

(Michal Kolatek) #5

Odinstaluj, jak masz zamiar kasować płyty i grafy to na początek instalujesz stery od płyty, później reszta.

(Zespol1) #6

No to znowu parę pytań :wink: :

1. Skąd mam wziąć najnowszego DirectX (chyba 10.3 o ile słyszałem) ??

2. Mam płytę główną nForce 680i SLI Mainboard Premium i karta dźwiękowa (zintegrowana) to 7.1 Azalia HD. W systemie napisane jest, że Realtek HD Audio. Skąd mam wziąć sterowniki do tego ??

Dzięki z góry i pozdrawiam :wink: .