Sterowniki - Karta dzwiękowa

Witam,

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do karty dźwiękowej (zintegrowana) VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller. Moja płyta główna to ASRock 775Dual-VSTA. Kiedy instaluje sterowniki do dźwiękowej to wyskakuje takie coś http://www.obrazek.net/uploads/57f8a0ec4a.jpg. Prosze o pomoc.

Tu jest rozwiązanie:

http://geekswithblogs.net/lorint/archive/2006/06/11/81540.aspx

Polega to na zainstalowaniu jakiejś poprawki M$, która nie jest dostępna na WU ani w SP2.

albo ja coś źle robie albo to nic nie pomogło… :cry:

A jaki system operacyjny?

b99572327c058c9e.jpg

EDIT:

Znalazłem coś takiego tylko niech ktoś prztłumaczy mi to na PL :stuck_out_tongue:

"Go to device manager

Open system devices

Disable Microsoft UUA Bus Driver for High Definition Audio

Without restarting go back into system devices and uninstall Disable Microsoft UUA Bus Driver for High Definition Audio

Restart

On restart it should automatically reload the drivers for the UUA bus driver.

It will then pop up to load drivers for the High Definition Audio device.

Cancel this and restart

On restart it will pop up to load drivers for the HDA device again.

Cancel this and run the Realtek audio driver setup.

Restart and everything should be good."

Więc:

  • najpierw instalujesz TO

  • jeśli to piewsze nie pomoże to instalujesz TO

Złączono Posta : 22.08.2007 (Sro) 13:09

Idź do Menadżera urządzeń -> Urządzenia systemowe.

Znajdź urządzenie Microsoft UUA Bus Driver for High Definition Audio (nie wiem czy to tak będzie brzmieć) i we właściwościach wyłącz to urządzenie.

Bez restartu kompa wróć do Urządzeń systemowych i odinstaluj urządzenie Microsoft UUA Bus Driver for High Definition Audio (PPM -> odinstaluj). Uruchom ponownie kompa.

Po ponownym uruchomieniu kompa powinno automatycznie załadować sterowniki dla UUA bus.

Jeżeli tak to wyświetli się okno, które zapyta o drivery dla urządzenia HD Audio.

Anuluj to i uruchom ponownie kompa.

Po restarcie wyświetli się podobne okno.

Anuluj je i uruchom instalację drivera Realtek.

Uruchom ponownie kompa i wszystko powinno być ok.

Nie zadziałało to pierwsze, a w drugim nie mam takiego urządzenie Microsoft UUA Bus Driver for High Definition Audio