Sterowniki linuksowe do płyty głównej GA-965P-DS3

WItam, poszukuję sterowników linuxowych do tej płyty głównej : Gigabyte GA-965P-DS3 (rev. 3.3)

Jak się takie sterowniki wgrywa? To jest jako Bios do płyty głównej czy co innego.

Szukałem tych sterów ale nie wiem co to dokładnie jest i zdaję sie na bardziej doświadczonych userów.

Jak chcę wgrać Debiana to się zatrzymuje kreator instalacji na otwieraniu okna partycjonowania i koniec, na innym komputerze działa wszystko bezproblemowo.

W opisach tej płyty głównej wyczytałem o tych sterownikach.

BIOS jest wgrany najnowszy.

To Intel P965 Express i ICH8, powinno działać pod linuksem.

Może akurat ten konkretny linux nie działa pod tą konkretną płytą, trzeba spróbować innego. Może to wina karty graficznej, jest zbyt nowa i system jej nie obsłuży na natywnych sterownikach (wtedy trzeba by było spróbować instalacji w trybie VGA/VESA). Może to wina konfiguracji BIOSu.

Najprościej spróbować innego linuksa.

Ubuntu próbowałem i śmiga elegancko, a karta graficzna to radeon gigabyte 4850, popróbuje jeszcze z Debianem sam, jak nic nie da to zaniosę do sklepu komputerowego może im uda się wgrać, a jak nie to zostanę przy Ubuntu

Jaki debian?

to jest Debian 32 bity taka nazwa płyttki jest : debian-503-i386-DVD-1, ściągany ze strony debiana

Z tego co pamiętam 5 to stable, a on ma stare pakiety, proponuję spróbować testing. Po co ci DVD? Jeżeli masz połączenie z netem (podczas instalacji) to polecam netinstall albo bussiens card.

to spróbuję tę wersję testing może pójdzie

mam pytanie czy wersja testing posiada architekturę 32 bity ? Bo jak szukam do ściągnięcia to jest tylko wersja 64 bitowa

Dodane 16.11.2009 (Pn) 18:39

Skąd ściągnąć testową wersję debiana? Wczoraj jeszcze na wieczór na debian.org była 64 bity do ściągnięcia, ale 32 bitów nie było, a dziś żadnej z tych wersji nie ma

Na razie wszystkie płyty testinga są uszkodzone.

Znowu, sprawdzałeś torrenty. Mam jeszcze jedne rozwiązanie, jeżeli jest to dysk sata to spróbuj przełączyć tryb w bios-ie na ide.

kto, ja?

chciałem wgrać cały czas 32 bity, ale spróbowałem 64 bity no i ruszyło,

a do testinga to już sobie zaaktualizuje Lennego,

można już zamknąć temat

mati75 dwa mati w tym wątku i mi się pomieszało, i nie zwracam tak uwagi kto co pisze pisząc z oper mini :smiley: (ale i tak chyba w torrnetach powinno być okej). Ale ciekawe czemu 64 bity ruszyły? Mati1992 a może ci się po prostu płytka wtedy źle pobrała ?

nie możliwe pobrałem najpierw DVD a potem jeszcze CD 32 bity i żadna nie działa , a 64 bity CD wziąłem i od razu ruszyło