Sterowniki na Windows 7


(LastNPC7) #1

Wydano najnowszą wersję sterowników do Windows 7 i Visty

"Sterownik do kart graficznych zbudowanych na chipsetach firmy ATI przeznaczony dla użytkowników 32-bitowych wersji Windows Vista i 7. Catalysty 9.9 dedykowane są akceleratorom z rodziny Radeon HD 2XX0 i nowszym. Obsługują także zintegrowane układy graficzne w chipsetach płyt głównych. Niestety, wraz z nową wersją AMD kończy wsparcie dla starszych kart graficznych zgodnych z DirectXem 9 Microsoftu (m.in. seria X1000). Dotyczy to także leciwych układów montowanych na płytach głównych: 2100, X1250 oraz X1200.

Nowe sterowniki, poza szeregiem usprawnień wydajności w najnowszych grach oraz usuniętych błędów wykrytych w poprzednich wersjach, wnoszą jedną nowość - narzędzie ATI OverDrive umożliwiające podkręcanie układów z rodziny HD 4000 i tylko tych."

Ja mam Radeona ASUS AH2600 Series i nie wiem czy będą dobre do mojej karty ponieważ nie wiem jaka jest różnica między AH , a HD...

Jeżeli nie będą pasować to proszę o stery do mojej karty jeżeli takowe istnieją...


(Winor Mzt) #2

AH oraz EAH to oznaczenia ASUSa (chyba oznaczają ATI HD i Extreme ATI HD) w każdym razie AH/EAH = HD. Z tego co się orientuję AMD oficjalnie nie wspiera grafik pod AGP dla Windowsa 7, są oddzielne sterowniki dla kart pod AGP: http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/CatalystAGPHotfix.aspx nie ma tam wersji dla Windowsa 7 ale pod te pod Vistę powinny działać. Zawsze pozostaje strona ASUSa http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=QCUzsdBuoD4vI6v1&content=download - pod tym adresem wybierasz system operacyjny (Windows 7 lub Windows 7 64-bit) po załadowaniu się ponownie strony klikasz na plus koło VGA i wybierasz jeden 3 dostępnie aktualnie sterowników (pierwszy jest w wersji BETA) są to starsze niż Catalysty 9.9 (8.65) ale powinny działać, prawdopodobnie to są Catalysty 9.8 HotFix (8.641), 9.8 (8.64) oraz 9.7 (8.63).


(LastNPC7) #3

Ok, pobrałem sterowniki pod Vistę i mam nadzieję , że będzie działać :stuck_out_tongue: