Sterowniki Nvidi

Witam!

Tak się od dłuższego czasu zastanawiam czy rzeczywiście najnowsze sterowniki do karty grafiki Nvidi są opytmalne dla GeForce 2 MX 400 ; bowiem słyszałem że Nvidia “nie poprawia” już sterowników pod kątem starszych kart.

Jeśli tak to jakie są najlepsze sterowniki do GeForca 2 Mx 400 64 MB pod Windows Xp ?

(chodzi mi o numer wersji sterwonika )

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … iki+nvidia

zobacz tutaj…

Zgadza się, jeżeli dobrze sprawdziłem, takiego wsparcia już dla tych kart nie ma.

a ja sie niezgodze w info masz napisane jakie wersje wspieraja nowe sterwoniki i jest napisane jakie karty wiec mozesz zajrzec , a po 2

napewno sterowniki nowsze sa poprawione w stosunku do poprzednich jak patrzylam te 56.72 w info wspieraja twoja karte wiec ,mozesz instalowac je spokojnie ,a czy [szybkosc; wydajnosc wzrosnie] to juz zalezy tez od twojej karty ale wyraznie napisane

wspieraja twoja wersje :slight_smile:

Tak się zastanawiam się nad tymi sterwonikami nVidia Omega gdyż raz prubowałem je zainstalować ale jakoś mi to nie wyszło.

Ma ktoś z forumowiczów jakąś praktykę z instalacją tych sterowników ?

Jeśli tak to proszę o jakieś wskazówki. :slight_smile:

co do omegi to za poleceniem Kamci postanowiłem je wybróbuwać! są bardziej zoptymalizowane i dają możliwość overclockingu karty! powiem że są lepsze niż force ware 61.36! z instalacją nie było żadnych problemów!! z tego co pamiętam system buntował się przeciwko instalowaniu starszej wersji sterownika ale po zatwierdzeniu przeze mnie owego oprogramowania poszło bez problemu!! jakby coś to zawsze możesz spróbować zaistalować “ręcznie”!!

pozdrawiam…

np. sprubuj sterowniki starstorm w 3 wersjach sa ;polecam

sa o niebo lepsze niz oficjalne, masz wszystkie funkcje wlaczone

typu zmiana agp - (szybkosci szyny) czy przetaktowania (gpu czy ramu)

oraz inne opcje ,a pozatym sa odrazu zmodyfikowane

StarStorm_56.72_B

StarStorm_56.72_X

StarStorm_56.72_XQ

ostatnia wersja Xtreme Quality jest dla kart HighEnd daja max. najlep. jakosc obrazu

a wersja B daje najwieksza predkosc dzialania i wyswietlania kosztem pogorszenia troszke jakosci obrazu ,co dla ciebie bedzie niezauwazalne zapewne

http://www.guru3d.com

nvidia_wxp_omega_15672

te akurat mam aktulanie zainstalowane

i powiem tak o kilka procent ok. 10% sa szybciejsze niz zwykle ;tez posiadaja pare funkcji odblokowanych ,ale niewszystkie

jednak lepsze sa starstorm

61.36 ta wersja jest wersja testowa wiec wiecie ,ja takich wynalazkow nietestuje juz raz sie zrazilam jak musialam usuwac

sterowniki w trybie awaryjnym bo zbyt czestym zawieszeniu

-zawsze isntaluj oficjalne ze strony nvidii lub zmodyfikowane

przez dwie grupy [starstorm i omega] ,

oni robia naprawde niezle modyfikacje i potrafia wyciagnac ostatnie poty z twojej karty

czyli ,dla ciebie starstorm w wersji B lub X i omega beda dobrym wyborem

co do 61.36 to jest to wersja finalna z podpisem WHQL!! :smiley:

a niejest bo niemasz jej na nvidi oficjalnej stronie to jest prawie finalna

tzw. release candidate

ale niedokonca jeszcze ja poprawia zanim ja wysla na strone

producenta ;)ale juz otrzymaly wsparcie od microsotu

i niedlugu wyjza swiatlo dzienne na stronce

czekam ,ale ja sobie zaczekam jak je zmodyfikuje jakas grupa

goraco polecam jeszcze tzw. taki plik do rejestru

ForceWare_Coolbits_v2.0

http://www.guru3d.com

ktory dopisuje do rejestru ,zmiany powodujace odblokowanie wszystkich zablokowanych funkcji dla tych co chca miec oficjalne stery i lubia troszke poeksperymentowac z overclockingiem:)

do FIGCfan

udany jestes :stuck_out_tongue: jak mozesz je znalezc na stronie nvidii jak to sa modyfikacje z oficjalnych ,a tamte co podales zrobila nvidia do testow przed stawieniem na strone i niekuc sie bo dobrze wiem i kropka. :stuck_out_tongue:

omega czy starstorm też na stronie nvidii nie znajdziesz a nie są to ani bety ani inne testy!! :stuck_out_tongue:

Uff !!

Próbowałem sterowniki StarStorm_56.72_B i StarStorm_56.72_X oraz omegę ale gdy się załączał sie pulpit z windows`a to ekran się robił czarny a potem wracał do normy :frowning: co mi nie odpowiada no ale powróciłem do sterowników Forceware 61.36 i wszystko działa bez zarzuty.

Być może ten czarny ekran to wina braku whql`a

od kilku dni mam zaistalowane sterowniki omega i nie ma czarnego ekranu gdy załącza się pulpit!!

Na pewno to prawda ale gdy nie mam sterowników z podpisem Microsoft to jakoś się wszystko sypie :frowning:

a jest polska wersja tych sterowników???

tak są one po polsku tj te forceware

ja używam 56.72 tych oficjalnych i czy jest ich polska wersja???

no dobra czy ktoś mi powie teraz jakie sterowniki co do wydajności są najlepsze do nvidia riva tnt 2 m64 32mb wiem że to zabytek ale narazie nie mam pieniędzy na zmiane:(((