Sterowniki nvidia w wersji co najmniej 3xx powodują zamulelenie startu systemu

Witam

mam pytanie do posiadaczy kart nvidia z sterownikami serii 300 zwysz i systemu windows 7

czy występuje wydłużony start systemu tzn po zniknięciu boot screena z logo systemu ekranem z napisem zapraszamy jest kilku sekundowa cisza tzn monitor pokazuje no signal i dopiero po kilku sekundach jak pojawia ekran logowania systemu monitor zapala ekran

dodam ze to nie wystempuje na sterownikach wersji 260 tutaj od razu system startuje po zniknięciu bootscreen z logo.

system windows 7 64bity

grafika gainward geforce 9600gt

monitor made china proview/magic

 

Witam.

 

U mnie też czasami tak się dzieje ale nie zwracam na to już uwagi stery poza tym działająbez problemu

masz stary układ graficzny, który jest już nie wspierany i nowsze sterowniki są robione pod kątem nowszych układów ale może nie być to zgodne ze starszymi moze to skutkować problemami oraz spadkiem wydajności, zainstaluj po prostu starszy sterownik, który dobrze ci chodzi i tyle

Dziekuje bardzo :wink:

Niekoniecznie musi być przyczyna że stary układ graficzny a nowsze sterowniki pod daną serię powodują objawy jak u autora. Miałem podobny przypadek z kartą nvidia i płytą Asusa i też taka opina mi się nasuwała bo na starszych sterach było dobrze. Opinia się zmieniła jak ta sama karta graficzna była użyta z inna płytą główną i nowsze sterowniki nie powodowały problemów. Ale rozwiązanie użycia starszych sterowników i tak zostaje tym bardziej jak pomaga.

akurat przy układach z serii 9 jest już możliwy ten scenariusz co pisałem bo układy te mają swoje lata i wymagały by wymiany już dawno

Akurat w moim przypadku dotyczyło starszego typu. Bo serii 8 i mimo to na nowszych sterach ale na innej płycie głównej fajnie działa na najnowszych sterach na XP i Win 7 jeśli by to miało dla kogo znaczenie. Nie mniej jednak nie można wykluczać opini , opcji kolegi że tak się dzieje ze serią 9. Czyli obu scenariuszy nie można wykluczyć taka jest moja opinia oparta na doświadczeniach. I też nie ma co się rozczulać bo przecież te stare układy odchodzą z użytkowania . I ich użytkowników jest coraz mniej a zbiegiem czasu zostaną niedobitki czy nawet już tak jest. Według mnie opinia kolegi bart86 a moja są oddzielne i nie wykluczają się a są jednym z opcji.